2014. október 31., péntek

(#5401) gabor_01 válasza Apooca (#5397) üzenetére

gabor_01
(fanatikus tag)

Én a Wayteq-et építettem be a középkonzolba egy fiókba.
Kicsit süllyesztettem is, hogy legyen árnyékolása.

(#5402) Apooca válasza gabor_01 (#5401) üzenetére

Apooca
(kvázi-tag)

Tegnap én is megvettem ( Wayteq x980BT ) egyenlőre marad a tappancsozás, kocsihoz nemigen nyúlnék hozzá, de ha megyek szakszervizbe megmutatom nekik....
Azért van kis eltérés... telefon csak az ablakban látott műholdat, ez bárhol a házban ( családi ház ) 12-t.

Samsung Galaxy S4, Asus Memo pad HD7, Ipad Air 16G Wi-Fi

(#5403) gabor_01 válasza Apooca (#5402) üzenetére

gabor_01
(fanatikus tag)

A Waytegnél lehet kapni hozzá HR kengyelt (4 körmös), amihez már sokféle rögzítési lehetőség van.
Akár egy szellőzőrácsra...

[ Szerkesztve ]

(#5404) Somatom válasza gabor_01 (#5403) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

A táppal van a gond. Az aktív tartós PNA azon keresztül kap tápot, vagyis csak be kell pattintani és nem külön ügyeskedni a táp csatlakoztatásával. Aktív tartó hiányában ezt nem tudod szétszedéses barkácsolás nélkül reprodukálni. Pontosabban meg lehetne fejteni, de a 90 fokos usb adapter kilógna az oldalából, ami nagyon sérülésveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#5405) Mad_nv

Mad_nv
(újonc)

Sziasztok! Egy Mio C250 típusú GPS-el küzdök. Nav n Go iGO8 van rajta 3 éves Tomtom térképpel. 1Gb-os gyári MIO SD kártya van benne amin van egy IGO8 nevű mappa, abban egy content mappa, és abban vannak a map, building, poi stb. mappák. A map könyvtárban kicseréltem a térképfájlokat a legújabb Tomtom térképekre és azóta a gps csak kb 5 perc után találja meg a műholdakat. Elindítom a navigációt, mutatja az előzőleg megjegyzett pozíciót, műhold jelerőssége nulla, majd kb 5 perc után feléled és mutatja az aktuális pozíciót és működik rendesen. Amikor visszatettem a korábbi térképeket, akkor is ugyanezt csinálta, pedig előtte nem volt jellemző. Az SD kártyán 50 mb szabad hely van, korábban is ennyi volt. A belső memóriájában lévő navi szoftvert nem piszkáltam, az sdkártyán is csak a map mappában lévő térképfájlokat cseréltem ki, amiket utána vissza is tettem. Nyílt terepen próbáltam a gps-t, nehogy zavarjanak a falak és a tető.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

(#5406) Apooca válasza gabor_01 (#5403) üzenetére

Apooca
(kvázi-tag)

Köszi, megnézem, bár nekem kerek a szellőzőrácsom....

Samsung Galaxy S4, Asus Memo pad HD7, Ipad Air 16G Wi-Fi

(#5407) kicsiultra

kicsiultra
(kvázi-tag)

Sziasztok. Van nálam egy mio c510 amit nem tudok működésre bírni. Bekapcsol, viszont a térkép menü szürke, nincs rajta semmi. Hiába dugom a gépre.... A windows felismeri szépen, viszont nem látja az SD kártyát, transfer mio teli szürke, nem csinál semmit. MioMore progi fent van, bár azzal sem mentem semmire. Sürgős lenne működésre bírnom. Előre is köszi :R

Kávé?

(#5408) Prime110 válasza Mad_nv (#5405) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Elvileg a kettőnek nincs köze egymáshoz, pláne ha 5 perc után meg is találja végül a pozíciót.
A C250 nem mai jószág, lassan 8 éves, vagy talán már el is múlt annyi. Ebben lehet ennyi volt, működik még egy kicsit (ilyen hektikusan) aztán megadja majd magát.

Lancia k 2.4; PSN ID: Astron110

(#5409) Prime110 válasza kicsiultra (#5407) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

A nincs rajta semmi magára a készülékre írod, vagy csak a térképre?
Nekem úgy tűnik format X: lett, a Windows attól felismeri, mint külső eszköz, csak te nem tudod kezelni, mert nincs miről, valószínű a Transfer is ezért "szürke".
Kéne a gyári DVD-je azon emlékeim szerint fent van a keretprogram is illetve a térképek pont a recovery miatt, de lehet már rosszul emlékszem.

(#5410) Mad_nv válasza Prime110 (#5408) üzenetére

Mad_nv
(újonc)

Köszönöm a választ! Volt egy sejtésem, hogy ez lesz a probléma. :)

(#5411) Csöves válasza Mad_nv (#5405) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Töröld a "save" könyvtárat.

Aquila non captat muscas.

(#5412) LámaZ válasza t420s (#5396) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!
Melyik településről stb. van szó?
Az OSM-alapú térképek szerintem jók, de a keresővel gond van, pláne, ha magyar ékezetes betűk vannak a keresőkifejezésben.

Szakmai kérdés csak fórumban!

(#5413) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Kamionozáshoz (csak külföldi fuvarok) Milyen navigációs készüléket ajánlotok? Méret 5" alatt ne legyen. Márka mindegy, 30 ezer Ft alatt legyen az ára. Eddig egy tabletet használtunk navigáláshoz, de annak gyenge a vevője.

[ Szerkesztve ]

Minden processzor különböző, legalább olyan egyedi mint egy ember. Mint ahogy nincs két egyforma ember úgy nincs két egyforma processzor sem.

(#5414) Somatom válasza HaZsolt (#5413) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Használj hozzá bt. vevőt!

(#5415) Zoli bácsi

Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

Hali! Van egy Navon n490 készülékem. Tegnap mentünk, és a Balaton felvidéken állandóan kidobott egy hibaüzenetet, sajnos elfelejtettem lefotózni, de olyasmi volt hogy a file 001.bmp nem található. Se leokézni, sem bezárni nem lehetett az üzenetet. Újraindítás után hamarosan megint kidobta. Aztán hazafele jövet semmi gond nem volt, működött rendesen. Most behoztam az autóból a készüléket, hátha valamit ki tudok okoskodni.
Annyit csináltam a készülékkel mióta megvettem, hogy jelent meg új MO. térkép idén, azt frissítettem, az én eszem szerint. Tehát letöltöttem a térkép fájlokat, bemásoltam a mappába, ahol eddig voltak, a régieket töröltem. Ha jól emlékezem, Topmap térkép, Hungary_83_NNG_2014.03_140620.fbl a legnagyobb fájl, de van FPA és FBA kiterjesztés is. És a POI mappában lévő fájlt is kicsréltem az újabb verzióra. Emlékeim szerint ennyit csináltam.....
Segítsetek, mit rontottam el..? Közben megnézem a mappákat, hátha van valami log fájl, hogy a pontos hibaüzenetet leírhassam. Köszi.

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#5416) Prime110 válasza Zoli bácsi (#5415) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

"Annyit csináltam a készülékkel mióta megvettem, hogy jelent meg új MO. térkép idén, azt frissítettem, az én eszem szerint. Tehát letöltöttem a térkép fájlokat, bemásoltam a mappába, ahol eddig voltak, a régieket töröltem. Ha jól emlékezem, Topmap térkép, Hungary_83_NNG_2014.03_140620.fbl a legnagyobb fájl, de van FPA és FBA kiterjesztés is. És a POI mappában lévő fájlt is kicsréltem az újabb verzióra. Emlékeim szerint ennyit csináltam....." - mindezt szó szerint manuálisan? Mert akkor mindent sikerült elrontani, hiszen a Navon-okat a Naviextras.com-on keresztül használható ToolBox alkalmazással kell (és lehet hivatalosan kizárólag) frissíteni. Ott a program maga állítja be, hogy mit hova kell másolnia, manuálisan bele sem kell nyúlni.

(#5417) Zoli bácsi válasza Prime110 (#5416) üzenetére

Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

:B Igen, így történt. Tudom hogy lett volna hivatalos frissítés, de olyan egyszerűnek tűnt a dolog..... Frissítettem már olyasmiket, amiktől másoknak égnek áll a haja (Asus DVD írót Pioneer-ra, Radeon 9600 pro VGA-t 9600XT-re) Szóval kicseréltem a fájlokat, de ezek szerint mégsem ilyen egyszerű..? :F

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#5418) takos

takos
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Esetleg használ valaki Nissan Connect navigációt? Vagy van olyan aki járatos a "telepítésében"?

Van most egy új verzió, ez érdekelne igazán:

[link]

üdv:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#5419) BenQhunria

BenQhunria
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Van egy Navon N490 PLUS , hogy tudom rajta frissíteni a térképeket?

Ide kéne írni valamit...

(#5420) Prime110 válasza BenQhunria (#5419) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Legegyszerűbben így

(#5421) BenQhunria

BenQhunria
(lelkes újonc)

Nyilván kiírtam volna a kérdést ,hogyha így szeretném!

Ide kéne írni valamit...

(#5422) donatello870

donatello870
(újonc)

sziasztok!
remélem jó helyre irok.
abban kérnék segitséget hogy owermax vertis 02-es telefonnal melyik gps a kompatibilis?
raktam már rá több verziójú igo-t de vagy be se tölt vagy egyszerüen csak nem talált műholdat.
a segitségeteket előre is köszönöm!

(#5423) Imi91 válasza donatello870 (#5422) üzenetére

Imi91
(tag)

A műhold hibára a Sys.txt fájlt kell módosítanod a fentebb írt módon :)

Eladó!!!: ----> Intel Pentium 4 2,8GHZ HT(ingyen posta)--> és<-- Cső alakú ide kábel<-----NÉZZ BE!! :)

(#5424) Angel2014

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! találkozott valaki köztetek ilyennel WayteQ x960BT és sikerült valahogy térképet frissítenie rajta?

Esetleg ha igen leírná mi a menete mert feltettem a siginc assistant és csak fizetősen lehet.

A észülék azt írja menjek fel a naviextrass .com ra ahol regelve is vagyok , de ott nem látja ezt a készüléket.

Esetleg létezik valamilyen szoftver amivel fel lehet frissíteni, mint pl a navon n760 omat?

[ Szerkesztve ]

(#5425) kiskis2

kiskis2
(újonc)

Sziasztok,van egy problémám,én hülye,el hoztam a komámtól egy VDO Dayton PN3000 gps-t,mert a menűje magyar,de a hang csak angol.abban biztos voltam,hogy a voice ben nincs magyar,majd rá teszem neki.de egész délután evvel kinlódok,nem tudom honnan tegyek rá,mivel nekem csak iGO im vannak,az meg sehogy nem indul el.a térkép is 2010 es.fel adtam....tudna e valaki segíteni?

(#5426) Csöves válasza kiskis2 (#5425) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Ha az igekötő az ige előtt.........

(#5427) Angel2014 válasza Csöves (#5426) üzenetére

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Na ez kimerítő, szakmai hozzászólás volt...... :U

(#5428) janos582

janos582
(újonc)

Sziasztok, Valaki tudna segiteni. Van egy tom tom go live 1005 gps. Bekapcsolas utan mikor eljut a gps jel kereseseig magatol kikapcsol. Akkut csereltem benne, kb 1 orat uzemelt, a jobb also reyszen halvany piros csik fut aztan kikapcsol. Mi lehet a baj

(#5429) Csöves válasza Angel2014 (#5427) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Félmondatokból is megértjük egymást. :)

(#5430) kiskis2 válasza Csöves (#5426) üzenetére

kiskis2
(újonc)

Basszus,nem helyesíráshoz kértem segítséget,hanem a gps hez!

(#5431) LámaZ válasza kiskis2 (#5430) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Csak ugye a segítségkérést meg kell érteni.

(#5432) kiskis2 válasza LámaZ (#5431) üzenetére

kiskis2
(újonc)

Akkor egyszerűbben fogalmazok,ismeri e valaki ezt a tipusú gps-t,és esetleg tudna adni rá magyar hangot.A másik,rá lehet e tenni erre a nyavalyásra ,az iGo-t,és ha rá, mit kell tenni vele hogy el is induljon,mivel én tettem rá, de nem indult el.Lehet hogy valamit,vagy valamiket át kell írni ,hogy el induljon.Az a baj,hogy nem is ismerem ezt a gps programot ami rajta van,én mindig prímót használok.

(#5433) LámaZ válasza kiskis2 (#5432) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

A fórumban tilos a warez, így sajnos valszeg nem fogsz itt segítséget kapni ebben a problémádban.

[ Szerkesztve ]

(#5434) kiskis2 válasza LámaZ (#5433) üzenetére

kiskis2
(újonc)

Köszönöm.nem gondoltam volna,hogy ez warez lett volna,mert akkor nem is kértem volna segítséget.Mivel nekem van a saját gps emen program,ami az enyém.Arra lettem volna csak kíváncsi,hogy menne e vele.de semmi gond.Köszönöm a válaszod .Üdv

(#5435) Csöves válasza kiskis2 (#5434) üzenetére

Csöves
(senior tag)

:Y

(#5436) LámaZ válasza kiskis2 (#5434) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Pedig gondolhattad volna.
„esetleg tudna adni rá magyar hangot.”← egyrendbeli warez
„A másik,rá lehet e tenni erre a nyavalyásra ,az iGo-t,és ha rá, mit kell tenni vele hogy el is induljon,” ← kétrendbeli warez
„mivel én tettem rá, de nem indult el” ← háromrendbeli warez
Ez után már csak a bilincs jöhet. :Y

(#5437) Csöves válasza LámaZ (#5436) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Hagyd, úgysem érti.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.