Új hozzászólás Aktív témák

  • r0by

    addikt

    válasz World-Soft #4563 üzenetére

    Nekem most 10/2-es netem van, megabitben.
    Mind fel, mind le bírja a router. Bár jövőhéttől 10/10 lesz, akkor meg tudom mondani, hogy fel is bírja-e :)
    Ha a routerral töltök le wget-el ftp-ről, ami egy fájlból veszi a letöltendő adatok elérési útját, ekkor is majdnem kihasználja a teljes sávszélt, 1Mbíte fölött szokott lenni.
    Szóval ha valaki ezt tesztelni akarja, akkor jó lenne nagyobb nettel próbálni.
    A torrent is kb. ezen a szinten van.
    Lehet, hogy ez a határ, nem tudom. Mert ugye a 10Mbit az kb ~ 1.2 Mbyte, tehát még ~0.2Mbyte lóg.
    Egyébként ettől függetlenül ha töltök le izomból, sosem veszem észre, hogy gond lenne, mindig van sáv és mindig gyors is.
    Ha pedig trükközni akarsz 2 meghajtóval, akkor a legegyszerűbb, ha az egyikre kerül csak a rendszer meg a mindig kéznél kell, hogy legyen cimkéjű dolgok. Meg persze a swap-ot is.
    A másikra meg csak töltögetsz adatokat, és ha kell, akkor leállítod azokat a progikat, amik ezt a meghajtót használják. Ezután lecsatolod és már húzhatod is le. Namost erre írsz egy 3-4 soros scriptet, nem kell mindig begépelni.
    Mert a belső másolás is 'lassú' lesz.

Új hozzászólás Aktív témák