Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16854 üzenetére

    Felraktam a legújabb (2010.12.24 - r15962) Mega-t.
    De sajnos nem ment zökkenőmentesen.
    Először TFTP-vel töltöttem fel rögtön a Mega-t.
    Alapvetően ez alapján csináltam: [link], de néhol belenéztem a DD-WRT leírásába is: [link]
    Csak sajnos pont ott nem, ami lényeges lett volna, azaz hogy tényleg várni kell 2-3 percet miután feltöltöttem a FW-t.
    Mivel ezt csak így irták a leírásban, nem tartottam annyira fontosnak, így kb. 1 perc után kihúztam.
    Utána pedig nyomtam egy Reset-et.
    Pedig a DD-WRT-s leírásban le van írva pontosan miért is kell várni: [link]
    * Step 12: Tftp should report a successful file transfer in 7-15 seconds. This means the file is transfered to RAM.
    * Step 13: Wait 5 minutes for the file to be stored to FlashRAM. Then unplug the power from the router. Saving from RAM to FlashRAM takes 2-3 minutes, but if you unplug the power from your router too soon, its likely that you will brick your router. So give it the 5 minutes before unplugging the power!

    Ez az idő amúgy függ a feltöltött FW nagyságától (magyarul akkor egy mega esetében jóval tovább tart mint akár egy mini esetében), vagy mindig az egész Flash-t megírja ilyenkor ?
    És látni nem lehetne valahonnan hogy mikor végzett ?

    Szóval túl hamar kihúztam, utána a Reset, és utána pingelni lehetett, de a webes felület nem jött be, és villogott a bekapcs jelző led - jól gondolom hogy ez azt jelzi, hogy Restoration módban maradt ?
    Ja és még két dolog van amit első alkalommal (mármint a clear.trx, recover.trx, mini.trx első felrakásakor is még) a Compisland-os magyar leírás alapján csináltam:
    A gép IP címét 192.168.1.10-nek állítottam be (később 192.168.1.2-nek a DD-WRT-s wiki alapján), és az átjáró címét üresen hagytam: [link] (később ide bírtam a 192.168.1.1-et).
    De ezekből gondolom nem lehetett gond - az elsőből biztos nem, de ha a TFTP feltöltötte rendben, akkor gondolom az átjáró cím üresen hagyásából sem.
    Ja és ha közben aktív net kapcsolat volt az USB-s HSDPA adapterrel, az bezavarhatna valaminek ? (volt amikor nem volt net közben, de asszem csak amikor az átjárócímet is beállítottam)

    Másodiknak gondoltam hogy akkor megcsinálom a clear, recover (ezeket a fájlokat innen: [link] - Requirements: # File Pack which contains both the wl500g-clear-nvram.trx and wl500g-recover.trx ), mini.trx egymásutáni felrakását - az IP címet hagytam .10-en, és az átjárót is beállítatlanul.
    De itt sem tudtam hogy ennyit kell várni, ezért kihúztam közben hamar - ugyanaz lett az eredmény.
    Aztán jobban elolvasva megtaláltam, hogy miért is kell várni, ki is vártam mind3 után az 5 percet, és ment is a mini.
    A mega.bin-t pedig a webes felületről töltöttem fel, ugye itt szólt mikor lett kész (ez 5 percnél több volt).

    De nem találom a 3G modemet - nem hogy a WAN kapcsolatnál, hanem máshol sem, pedig a "Core USB Support"-ot bekapcsoltam.
    A DD-WRT wiki alapján: [link] : on the DD-WRT PROFESSIONAL platforms.
    Supported Plattforms
    * INTEL IXP platform (e.g. ADI Coyote, Gateworks Cambria, Tranzeo ER1000(HG))
    * Atheros 71XX (e.g. Ubiquiti Routersation (Pro), Linksys WRT160NL)
    * x86
    * Willigear WBD-111

    Akkor ez alapján ha jól sejtem nem tudná, pedig fórumon írnak róla (ugyan nem pont a WL-500gP-ről, de pl. az Asus RT-N16-ról: [link]
    A DD-WRT wiki USB része nem sokat mond erről: [link]
    Még pár fórum/tutorial amit találtam google-el: [link]
    OpenWRT-ben egy Nokia 6230-al: [link]
    Huawei E220: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák