Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    Sziasztok!
    Jelenlegi terveim szerint veszek egy a TP-LINK TL-WR841N routert a lakásba. a router a földszinten lesz, a gépem pedig a tetőtérben, egy nem a felette lévő szobában, hanem mellette, a közvetlenül a falnál, légvonalban max 8 méter, mert a routert nem tudom berakni a gép "alá" csak a távolabbi oldalra és közbejön némi ismeretlen felépítésű födém és egy vékony fal.
    Van egy usb-s TP-LINK TL-WR321g vevő egységem (a pontos típus nem biztos, a lényeg, hogy usb-s és 54Mbit-es). Az előző lakásban 5 méteres usb kábelről működött a kütyü, az ottani hulladék wifivel is jobb pillanatokban 8Mbit-et ki lehetett hozni belőle, de ez ritka eset volt.
    A mostani lakásban 25Mbites internetet szeretnénk megosztani a fent említett routerrel úgy, hogy lehetőleg minél nagyobb sávszélesség jusson el hozzám is. Az alsó gép kábelen csatlakozik és az én gépemen kívül csak telefon fog wifizni. Egyelőre a jelenlegi vevőt fogom használni, de az n-es wifi miatt gondolkozok egy újab vételén.

    A kérdés:
    Jobb-e egy PCI-os 300Mbites wifikártya (TP-Link TL-WN851N), mint egy 300megás usb-s wifivevő? Várhatóan jobb lesz vele a vétel?
    Elég stabilnak várható az usb-s vevő? Az usb-s megoldás előnye, hogy be tudnám vezetni a router feletti szobába.
    A wifikártya hátránya, hogy még nem sikerült kiderítenem, milyen a linux támogatottsága (openSUSE).
    Tudom, hogy nagyon változó a kimenetel, inkább csak jósolgatni lehet, de ha van valami ötletetek, azt szívesen fogadom. Köszi előre is!

  • wetomi

    aktív tag

    válasz lanw #19379 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy a laptopba bemenő vezetékes neted szeretnéd tovább osztani, akkor azt így ebben a formában tudtommal nem lehet.
    Kell egy wifi router, abba be a kábel, ki a rádióhullám és ezután a laptop és a teló is tud wifizni, de laptopot hagyhatod vezetéken is, a lényeg, hogy kell egy wifirouter.

Új hozzászólás Aktív témák