Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz MammoUTh #9389 üzenetére

    Esetleg azt tudod, hogyha a routerrel tudod fogni a jeleket, akkor arrol vezetekes LAN-on leszedheted a netet. Az nem fog menni, hogy vegye is, es tovabbitsa is egyszerre WiFi-n. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz MammoUTh #9391 üzenetére

    IMHO ahogy szeretned az nem fog menni. Mindenkeppen kezzel kell valtani, hogy melyik halozathoz szeretnel kapcsolodni. Magyaran van egy bridge, ami fogja a kulso WiFi-t, ahhoz csatlakoztatni egy AccesPoint-ot, vagy inkabb egy masik routert, ami szetosztja a netet a gepeknek (LAN es WiFi). Kulso WiFi-t itt is lehet valasztani, csak nem a gepen, hanem a bridge modu eszkozon :).

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • And

    veterán

    válasz MammoUTh #9391 üzenetére

    #9389: Lehetséges úgy megoldani, hogy azt az AP-t tegye jobban elérhetővé, amelyre csatlakozott, csak nem ajánlott, pláne körsugárzóval. Repeater-mód kell hozzá, azt nem tudom, támogatja-e (külső firmware-rel, pl. DD-WRT-vel biztosan).
    "ezért gondoltam arra, hogy az lenne a tutiság, ha a router fogná szépen az összes jelet amit talál és azt szépen csak felerősíti és továbbszórja [..]"
    Na ilyen nincs. A repeater sem egy Alfa holdbázis, hogy minden csatornán vesz, majd ugyanazt továbbadja (ez már technikailag is nonszensz).
    Az elérhető AP-közul választhatsz, erre való ugye a kliens-mód, és a csatlakozási adatok (ha free hotspot-okról van szó, leginkább az SSID). Ekkor a LAN-portokon hozzárérhető a kapcsolat.
    Az utolsó bekezdéshez: nem kell ehhez egy külön gép, hiszen a routered egyben egy 4-portos switch is, ha jól tudom. Ha nem elegendő az a 4, akkor legfeljebb egy újabb switch kell, a lakáson belüli vezetéknélüli eléréshez meg egy szimpla AP. De melyik free hotspot viseli el hosszútávon szerinted, hogy te egyedül egy rakás kliensgépet csatlakoztass rá ;)?

  • And

    veterán

    válasz MammoUTh #9398 üzenetére

    Azért, mert egyrészt egy külső antenna a házon belül nem feltétlenül kelt rendes téretőt, hiszen nem azért került ki mondjuk a tetőre, hogy a lakásban is vételt biztosítson. Másrészt a repeater által ismételt csomagok olyan forgalommal terhelik a csatornát, amely másra 'nem tartozik', de legalább sikeresen csökkenti az eredeti AP wifi-sávszélességét (hiszen az AP addig kénytelen 'csöndben maradni', amíg te 'visszanyomod' felé is azt az adatot, amely nem neki szól, rosszabb esetben a csomagütközések miatt ismétlésre kényszerül). Ez egyfajta önzés, egy nyilvános hotspot-nál se nagyon díjaznám, de egy wireless szolgáltató esetén direkt kiszúrás a többi felhasználóval, hiszen ezáltal az ő sávszéljük is csökken, ez remélem érthető. Ja, és nem először írom már le ebben a topikban ;). Körsugárzó: ha egy konkrét AP-t szúrtál ki, oda irányított antenna kell, hogy legalább a többieket ne szívasd a te forgalmaddal (és ez visszafelé is igaz, irányított antennával te jobban ki tudod szűrni más AP-k / kliensek forgalmát, amelyek nem a kedvenc AP-d irányában vannak). Meg az sem utolsó, hogy egy irányított antennából sokkal könnyebb nagyobb nyereséget kicsikarni, mint egy körsugárzóból.
    Úgyhogy számodra szerintem az a legkorrektebb megoldás, hogy sima kliensként kapcsolódsz a hotspotra, és (újabb AP hiányában) vezetéken kapcsolódsz a kliens eszközre. Egy hétig valószínűleg az ilyen formán 'vezetékhez kötött' netet is ki lehet bírni.

Új hozzászólás Aktív témák