Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz MammoUTh #9391 üzenetére

    IMHO ahogy szeretned az nem fog menni. Mindenkeppen kezzel kell valtani, hogy melyik halozathoz szeretnel kapcsolodni. Magyaran van egy bridge, ami fogja a kulso WiFi-t, ahhoz csatlakoztatni egy AccesPoint-ot, vagy inkabb egy masik routert, ami szetosztja a netet a gepeknek (LAN es WiFi). Kulso WiFi-t itt is lehet valasztani, csak nem a gepen, hanem a bridge modu eszkozon :).

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • And

    veterán

    válasz MammoUTh #9391 üzenetére

    #9389: Lehetséges úgy megoldani, hogy azt az AP-t tegye jobban elérhetővé, amelyre csatlakozott, csak nem ajánlott, pláne körsugárzóval. Repeater-mód kell hozzá, azt nem tudom, támogatja-e (külső firmware-rel, pl. DD-WRT-vel biztosan).
    "ezért gondoltam arra, hogy az lenne a tutiság, ha a router fogná szépen az összes jelet amit talál és azt szépen csak felerősíti és továbbszórja [..]"
    Na ilyen nincs. A repeater sem egy Alfa holdbázis, hogy minden csatornán vesz, majd ugyanazt továbbadja (ez már technikailag is nonszensz).
    Az elérhető AP-közul választhatsz, erre való ugye a kliens-mód, és a csatlakozási adatok (ha free hotspot-okról van szó, leginkább az SSID). Ekkor a LAN-portokon hozzárérhető a kapcsolat.
    Az utolsó bekezdéshez: nem kell ehhez egy külön gép, hiszen a routered egyben egy 4-portos switch is, ha jól tudom. Ha nem elegendő az a 4, akkor legfeljebb egy újabb switch kell, a lakáson belüli vezetéknélüli eléréshez meg egy szimpla AP. De melyik free hotspot viseli el hosszútávon szerinted, hogy te egyedül egy rakás kliensgépet csatlakoztass rá ;)?

Új hozzászólás Aktív témák