Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz atesss #13063 üzenetére

    "Hát elvileg lehetne, hogy egy modulra két antennát rakok rá, és egyik egyik irányba, másik másik irányba sugároz. De sajnos én is tudom, hogy ez nem így működik rádiótechnikailag."
    Attól félek, hogy még mindig nem világos a lényeg. Ez, amit leírtál, megfelelő szoftverrel megvalósítható. Pl. a dd-wrt-ben is be lehet állítani, hogy melyik legyen az adó-, és melyik a vevőantenna, így az adás-vétel irányokat el lehet szeparálni. De könyörgöm: mire megyünk ezzel mi, átlag felhasználók? A wifi még mindig (fél-)duplex rendszer, az nem megy, hogy egy külső AP-re csatlakozunk (arról kizárólag 'veszünk' adatot), majd a helyi kliens felé csak 'adjuk' azt tovább. Ezen egy közösítő v. diplexer sem segítene. A kommunikációnak mindkét fél felé szükségszerűen kétirányúnak kell lennie, ezért hadakozom ;) itt sokszor a wifi-adót és -vevőt emlegető hozzászólókkal, de jórészt hiába. Oké, kifejezésként - sajnos - már eléggé beépült a köztudatba ez az adó / vevő (AP / kliens) dolog, de technikailag ettől még nyilván nem igaz. Ha külső féltől 'vett' wifis netet akarunk továbbosztani egy ilyen 'egyrádiós' routerrel, akkor kénytelenek vagyunk ugyanazt az antennát használni ehhez a feladathoz. Éppen ezért nem célszerű ez a módszer, sokkal jobb, ha a belső továbbosztáshoz egy külön AP-t alkalmazunk (ezáltal a rádiós sávszél sem feleződik, ami különben minden repeater-mód velejárója), a kliens-eszköztől távoli csatornán.
    A WRT54GC-hez: a gyári szoftvereknél pl. igen erős korlát, hogy a kapcsolati tábla limitált (szokásosan maximum 512 portot tudnak nyitni a kliensek felé), és ezen a limiten nem tudsz változtatni, ill. a 2 MB RAM sem túl jó ebből a szempontból. Szóvel nem az a 'torrent-tűrő' fajta. Sima weblapok nézegetéséhez, hétköznapi használatra nyilván megteszi pár kliensig, de nem szabad tőle csodát várni, mert a hardveres képességei valószínűleg hamar kevésnek bizonyulnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák