Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vizcsap

    tag

    Sziasztok!
    Most olvastam hwsw-n h csütörtöktől már a microsoft update-en keresztül is jönni fog az SP3, ezért lassascsakán elkerülhetetlen h fel legyen telepítve. Viszont ha én felrakom akkor eléggé megkavarodik az xp. Ugye az SP3ban benne van minden eddig kiadott frissítés/javítás, ha hiányzik vmelyik frissítés/javítás akkor azt feltelepíti és ez a legnagyobb gondom. Van egy javítás (KB935448 és az ehhez tartozó még két javítások) amik miután feltelepülnek nem tudom használni többek között a számológépet, telepítések nem mennek végig stb. A számológép egy ilyen üzenettel száll el: "A rendszer DLL (shell.dll) a memóriában áthelyezésre került....". Microsoft oldalán írják h a realtek hd audio driverrel volt vmi gubanc és azért kellett kiadni ezt a javítást, viszont nekem nincs hd audio driverem (ambár realtek az alaplapi hangkártyám) így nem tud mit javítani a gépen a frissítés, sőt, csak elront.
    Úgyh érdeklődnék h tud e vki segíteni megoldani ezt a problémát úgy, h működjenek a javítások v úgy telepíteni az SP3-at h ezeket ne rakja föl.

    "To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

  • vizcsap

    tag

    Helló!

    Van egy kisebb problémám a jó öreg xp-vel.

    Faterom feltelepített egy játékot ami a telepítés után kérte h rakja föl azt a videókártya drivert amit hozzá adtak. Fel is települt minden, de játék közben random időközönként lefagyott a gép, olyan szinten h semmire nem reagált. Csak a resetgomb tudott segíteni. Letörölte a játékot h biztos azzal van a baj, kipróbált egy másikat de azzal is ugyan ez történt. Ekkor mondta h vmi mintha nem lenne jó a géppel mert már akkor is lefagy ha bejön a képernyőkímélő. Megnéztem a vga drivert (mellesleg egy ati 9800xt van a gépben), vmi angol vistás cucc volt. H ezt h sikerült feltelepíteni azt nemtom, de már mind1 mert ott volt. Fogtam, ledaráltam az összes ati drivert, feltettem a legújabbat, ugyan úgy lefagy az összes játék alatt. Azt is letöröltem, feltettem vmi ősöreg drivert (windows telepítette magának, vmi 2006 környéki driver), azzal is szintén lefagyott a gép játékok alatt. Visszaraktam azt a drivert is ami a "baleset" előtt volt fent, mondanom se kell h azzal se működnek a gammák.

    Több ötletem nincs, vkinek vmi ötlete, esetlek tapasztalt már vki hasonlót? Lehetséges h a kártyával lenne vmi gond, vmi tönkrement és nem képes 3d-s cuccok futtatására? Újrarakni nem feltétlenül akarom a gépet, de érzem h elkerülhetetlen...

    "To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

  • vizcsap

    tag

    válasz c41r0^ #16113 üzenetére

    Köszönöm az ötletet, sikerült! De nem volt olyan egyszerű ;)

    Lepucoltam az ati drivert a driver cleaner-el, felraktam a legújabbat, elindítottam a játékot és ugyan úgy kifagyott az egész...ekkor kikapcsoltam a gépet pihenni mert ez már sok volt nekem. Aztán fél óra múlva újra bekapcsolom és elkezd sípolni a gép h nincs berakva a tápkábel a videókártyába úgyh ő nem hajlandó elindulni. Eléggé meglepődtem mert a kutya nem nyúlt a géphez az elmúlt fél órában, de sebaj, fogtam és szétszedtem a gépet. Ha már itt jártam nem csak megigazítottam a tápkábelt hanem kikaptam a videókarit is h megnézzem, nem e sült oda vmilye, de látszólag minden rendbe volt, úgyh visszaraktam.
    Gép elindul, xp-be belépek, minden oké. Mondom magamba kikapcsolom a vpu recovery-t, ki tudja (amúgy túlmelegedéssel nem volt gond, van a kártyán egy artic cooling hűtő ami stabilan 70 fok alatt tartja), és utoljára megpróbálom elindítani a játékot. Hát persze h elindult a szemét dög és nem fagyott le se az elindulás után, se játék közbe se semmikor...nemtom h csak simán a kártya kihúzása/visszarakása, tápkábel megigazítása v a vpu recovery kikapcsolása oldotta meg a problémát, de őszintén szólva mostmár nem is érdekel :))

    ollie: de, volt a dvd-n videókártya driver és nem más ;) , gondolom mikor kiadták a játékot rápakolták az éppen aktuálisat

    "To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

  • vizcsap

    tag

    válasz c41r0^ #16130 üzenetére

    Elég valószínű h a tápkábel volt a hibás mert egy elég régi noname táp van abban a gépben.

    Viszont van még egy gondom a géppel, ez egy 2GHz-es Cerka, 1 giga rammal meg az említett videókártyával, és azt vettem észre h mikor húzom az egeret A pontból B-be iszonyatosan leterheli a procit. Ha a képernyő egyik végéből áthúzom a másikba simán 100%on pörög a proci, amint megáll az egér visszaesik a proci is 5-10%ra. Ha a feladatkezelő ablakában húzom az egeret akkor az terheli le a procit, ha az asztalon húzom akkor az stb. Mondanom se kell h egy stratágiai játékot v egy fps-t lehetetlen játszani így mert amint megmozdul az egér beszaggat a játék, megakad, ha megáll az egérmozgás akkor megy minden simán.
    Egy A4Tech usb egérről van szó, lehet h a hozzá adott program a hibás v csak le van már amortizálódva a gép?

    "To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

Új hozzászólás Aktív témák