Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márk

    senior tag

    Sziasztok!

    Két napja a WinXP indulásakor automatikusan indul a Scandisk, hogy ellenőrizni kell a lemezek konzisztenciáját mind a C, mind a D meghajtón (ez fizikailag egy vinyó, csak kétfele van particionálva). Lefut az ellenőrzés, nem talál hibát, a windows faszán betöltődik, ennek ellenére a következő rendszerindításkor ugyanez ismétlődik.

    Annyi az előzményekhez hozzátartozik, hogy beépítettem a gépbe egy ATA133-as vezérlőkártyát, mert az alaplapi ATA33-asat lassúnak találtam. Mindez múlt hét pénteken történt, még szintén aznap frissen felraktam a WinXP-t, ami csont nélkül felment. A gép szombaton és vasárnap még a Scandiskes ellenőrzősdi nélkül indult, ezt a marhaságot hétfőn kezdte, és még nem tudtam róla leszoktatni.

    Az alaplap egy Intel BX chipsetes ECS P6BXT-A+, a proci egy 800 Mhz-es Slot1-es P3, van még mellette 384MB SDRAM, egy vezetéknélküli hálókártya, egy második nyomtatóport PCI-os kártyán, egy Maxtor 6E040L0 40 GB-os ATA100-as vinyó, és a már fentiekben említett ATA133-as vezérlőkártya.

    A kérdésem csupán az lenne, hogy a vinyó szarakszik, vagy pedig az újonnan szerzett ATA133-as vezérlőkártya nem szereti ebben a felállásban ezt a konfigurációt?

    Köszönettel: Munkácsi Márk

    2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Új hozzászólás Aktív témák