Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macsek1988

    tag

    válasz VaZso #26407 üzenetére

    Hali!

    Azért ennyire nem vagyok lüke :) Indul rendesen mindkettő...Ha a maxtorról bootoltatom biosbol akkor xp-ről indul...Ha a samsungról akkor Vista indul! Igy is kell neki...mivel telepítésnél csak az a vinyó ment amenyikre telepítettem! (másikat lehúztam) Szal egymásba nem gyányoltak bele a winfosok...bcdedittel meg akármit állítok nem megy...Pedig csak a vistás bootmanagerrel lehet összehozni...nah mindegy hátha még valaki :) Jó lenne egy Bootmenü neki mert indításnál unom az F11-et nyomogatni ;) :D

    Arra kiváncsi vagyok mennyire gyerekjáték, ha bcdedittel hiába adom meg a jó paraméterek

    Más oldalakon utánaolvasva is ezeket találtam konfigra...de erősen úgy érzem hogy csak egymás mellé telepítve működik így...

    Külső program is így hozza létre...

    bcdedit /create {ntldr} -d "Microsoft Windows XP"
    bcdedit /set {ntldr} device partition=C: (itt próbáltam mind a 4 meghajtót is....csak úgy poénból, amikor már teljesen felidegeltem magam, de mindig hiányzó elemnek véli az ntldr-t)
    bcdedit /set {ntldr} path \ntldr (szerintem ezen kellene valahogy változtatni \windows megint nem megy...esetleg valami systemroot\ntldr vagy ilyesmire gondoltam,ezt még nem próbáltam)
    bcdedit /displayorder {ntldr} -addlast

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák