Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Peetry #672 üzenetére

    Ha a kliensek notebook-ok, akkor a szervert elérhetik otthonról Outlook Anywhere-en keresztül (levelezés), Offline file-okon keresztül, word doksikra, képekre meg mittoménmire. Egyéb cuccra meg VPN
    Az SBS-ben lévő Exchange nem vészes, még 3 user is profitálhat belőle, közös naptár, telefonos szinkronizáció, levelezés teljes szinkronban a laptopokon lévő Outlook-al, bárhol ahol van net csatlakozik szépen Outlook Anywhere-el.

    Amit linkeltél,az csak a CAL, ha több van mint 5 felhasználó ezt kell megvenni és kiszögelni a falra, gyakorlati haszna nem sok van.
    Maga a szerver OS az Exchange miatt csak 64 bites, itt van pl egy link: [link]

    Nem igazán kajálja az Exchange 2007 az erőforrást, a korábban linkelt minimál G6-os szerverre raktam már pár SBS 2008-at, 4GB rammal simán elvisz akár 10-15 aktív usert is, szerintem többet is.

    Én mindenképp az SBS-t erőltetném ha van rá pénz, ha nagyon nincs csak akkor bütykölnék munkaállomásból szervert. Hosszabb távon jobban megéri.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák