Új hozzászólás Aktív témák

  • Peetry

    senior tag

    válasz kraftxld #671 üzenetére

    A kliensek laptopok lesznek, amit hazavisznek. Így viszont akkor VPN-nel mehetne titkosított csatornán keresztül, ha a felhasználói programok is ezt támogatják. Majd utánalesek. Igazból még mindig nem vagyok benne biztos, hogy kell az SBS.
    Tudnál írni indokokat, hogy miért jobb egy 3 munkaállomásos kisvállalkozásnak SBS, mintha egy erősebb gépet, kliens oprendszerrel (pl win7) berakok a sarokba? Exchange tudtommal nem kell, és azzal nem is szeretnék szopni, mert annyira nem ismerem a szervereket, csak megkértek hogy segítsek.

    Akkor ez az OS kell nekem: [link] ?
    ez ugye 64bites? memória miatt 32-esben nem akarok gondolkodni.

    Azért ez a HP szerver amit linkeltél elég húzós, szerintem ennyit nem szánnának rá.
    Ezért gondoltam, hogy összerakjuk a gépet alkatrészekből, így valamelyest tudunk lavírozni az ár és a minőség között. Én nem gondoltam XEON procira, a max amit el tudok képzelni az egy i5, vagy Core 2 Quad. Ezek gyengék lennének? Jó lenne max 150-200-ból kihozni a vasat, de inkább az alsó határ. Mégegyszer mondom Exchange és SQL nem kell, ha jól tudom ezek eszik az erőforrásokat leginkább.

    Köszi a sok segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák