Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darabokra

    senior tag

    sziasztok! az lenne a problémám, hogy semmi kép nem jön be az op rendszer betöltése előtt, így még a biosba sem tudok belépni, ilyen még nem volt. A rendszerben semmi gáz nincs, nem fagy le, hibátlanul működik, de az amikor kiírja indításnál a gép pl azt hogy Gigabyte stb, ilyen nincs, csak fekete kép, ameddig be nem tölt a rendszer. Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mi lehet a gond? op. rendszer win 10
    Gigabyte MA785-UD3H
    i3 4170
    8 GB DDR3
    Asus GTX 760 2 GB

  • Darabokra

    senior tag

    Sziasztok! Ma cseréltem le a VGA-t a gépemben, eddig MSI GTX 670 volt benne, semmi baja nem volt egyszer sem ez idő alatt a gépnek. Ma vettem bele egy GTX 1050 Ti karit, a másik már nincs meg. Be is tettem, működött, beljebb akartam tolni az íróasztalban a gépet, és azonnal, mintha elment volna az áram, se kép se hang. Na azóta akárhányszor húzom ki meg be a tápkábelt, hiába veszem ki a vga-t, akármivel trükközök, nem kap áramot a gép az alaplapi led sem világít. Így még nem jártam.

    Konfig:
    Gigabyte B85-D2V
    8 GB DDR3
    Chieftec CTG 500-80P
    500 GB WD 7200 rpm
    1 DVD ROM

    Ezek után másnap szereztem egy másik tápkábelt, és azzal már bekapcsolt a gép, de csak pörögtek a ventik, kép nem volt. Próbálkoztam mindennel, semmi.
    Ezek után az alaplapra gyanakodtam és vettem egy másikat (Asus B85M-G) összeraktam a gépet, és akkor sem adott képet, nem pörögtek fel a cuccok, ekkor gondoltam, lehet hogy a táp a ludas, hiszen onnan indult ki az egész.. Egy ismerős adott egy 650w LC Power tápot, tudom nem a legjobb, stb.. Na összeraktam megint, és már volt kép, bejött a rendszer, stb, bár egy picit lassú volt, sokat töltögetett a rendszer, gondoltam újratelepítem, legyen új a rendszer, ha már az alaplap új. Itt még nem volt egyszer sem probléma.
    Megvolt az újratelepítés, win 10 volt előtte is, most is azt raktam fel, de újabbat és pendrive-ról.
    Most az van, hogy random fagyogat a gép, böngészni se kell hozzá, épp amikor kedve van, lefagy, ha nincs megnyitva semmi akkor is. a kurzor középen marad, nem reagál semmire, csak ha hosszan nyomom a power gombot, akkor kikapcsol. Aztán volt olyan is, hogy PUBG-t elindítottam a szűz rendszeren, és mikor betöltött volna a pálya, egyszerűen leállt a gép egyik pillantról a másikra, majd újraindult.

    Tudom hosszú, lehet picit érthetetlen is, ezért bocsi, és lehet, hogy nem a megfelő topikban van... De sajnos én annyira nem értek hozzá. Ez lehet táp, memória, op rendszer, processzor is? Tudom, hogy nem a legjobb táp, de szerintem kisebb hatásfokkal is bírnia kéne ezt a konfigot. Vga is lehet?

Új hozzászólás Aktív témák