Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cattus

    őstag

    válasz MM #42330 üzenetére

    Telepítsd egyből a 10-et, a 7 kulcsával fel tudod rakni.

    (#42331) SPeti1984: Azért szokták ezt ajánlani, mert megvan rá az esély, hogy bizonyos boot-hoz szükséges fájlokat HDD-re rak. Nem tudom, mikor szokott ilyet csinálni, a legbiztosabb mód ennek az elkerülésére, ha telepítés közben csak az SSD van rákötve az alaplapra.

    [ Szerkesztve ]

    Do the thing!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MM #84547 üzenetére

    Én azokat ilyen sorrendben szoktam futtatni (.cmd file, adminként indítva):
    call chkdsk c: /scan /perf
    call sfc /scannow
    call dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    call dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
    call vssadmin delete shadows /all /quiet
    call defrag c: /O
    cmd /k

    Ha valami hiba volt, akkor reboot és újra az egész. Ha másodjára is hiba van, akkor nyammogni kell vele, pl. felcsatolni egy másik Win10 gép Windows mappáját a hálózatról és odamutatni a DISM-nek, hogy szolgálja ki magát azokból a file-okból (/Source=//gépnévvagyIP), vagy telepítőből boot-olni és offline futtatni a DISM-t/SFC-t (/Image és /OffWinDir).

    Viszont nem biztos, hogy ez a Store-os cuccokat is átnézi. Az talán egy kis külön világ (de nem használom, úgyhogy nem tudom, egyszer kigyilkoltam kíváncsiságból valami hosszú PowerShell script-el, de féléves frissítéskor visszajött és azóta nem piszkáltam, csak rémlik, hogy teljesen más parancsok babrálják).

    Esetleg megpróbálhatod végigjátszani, hogy kigyilkolod a Store-t (PowerShell-ből, google-özz scrip-ért), aztán visszarakod (arra is biztos van script, mert LTSB-hez is fel szokták ügyködni, amiben nem is támogatott, de megy).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák