Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Imi1981 #98435 üzenetére

    Érdekes felvetés, nálam vannak bevált programok amiket használok, és mivel elég gyakran telepítem újra a Windows-t ezért ilyesmire gyakorlatilag nincs szükségem, mert ha én valamit feltelepítek azt nem fogom lecserélni.

    Legutóbbi esetem: a legfrissebb 1903-assal akartam újratelepíteni ilyenkor a "régi" rendszeren még telepítés előtt szoktam gépészkedni. Kaspersky Free volt fent gondoltam újratelepítem mert kíváncsi voltam, hogy az E patch-et tiszta telepítésnél mikor fogja feltenni (legutóbb kb. 2 nap után telepítette miközben már pár napja kint volt) itt most egyből feltette gondoltam akkor megnézem az Avast Free-t. A KFAV-nak van eltávolítója de nem így távolítottam el hanem simán a programok és szolgáltatások közül. Majd telepíteni akartam az Avast Free-t a gép kék halállal elszállt utána felmászott az Avast Free de valami nem volt okés - a pillanatok alatt lefutó okos vizsgálat soha nem akart véget érni - úgyhogy fogtam és töröltem - az is alig akart menni. Ezután újratelepítettem a Windows-t a (már ekkor is a 1903-as volt fent de egy másik forrásból származó ISO-ból) 1903-as "hivatalosan" kész verzióval, és most az Avast Free-t tettem fel és azóta - 1 nap - hibátlan a gép.

    Konklúzió:
    - igenis számít az eltávolítás minősége, módja ha van a programnak valami saját eltávolítója érdemes azt használni vagy akár a REVO próbaverzióját vagy a free verzióját esetleg az itt sokat AJNÁROZOTT GeekUninstaller-t.

    - DE a legjobb, ha NEM IS KELL használni ilyen programot, mert egy "belakott" rendszeren nem cserégeted a programokat.

    Megjegyezem vagy 2 éve nem volt kékhalálom, és ezt a mostanit s kvázi én csináltam, a KFAV valami maradványa tuti bezavart az Avast Free-ek és ez zavart be, mint írtam egy frissen telepített rendszeren nem okozott galibát.

Új hozzászólás Aktív témák