Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee001

    őstag

    válasz #79715584 #98378 üzenetére

    Ez igy igaz,sokan nem tudják és pl ezen forum is arról szol hogy segitséget kapjanak a probléma megoldására,de ha csak felületesen olvasgatja látja a torrentes hozzászólásokat és ugy jár mint az emlitett barátod

  • adika4444

    addikt

    válasz #79715584 #98378 üzenetére

    Látom szép kis vita (nem veszekedés) alakult ki:D
    Az biztos, hogy a megfelelő fenntartásokkal kell kezelni ezeket az ISO-kat. A Windows 10-ből én is már csak MS-es érintetlen telepítőket szedek, de Windows 7-nél nekem és még rengeteg ismerősömnek volt Fatebringer-es telepítővel rakott Windows-a. Soha nem omlott össze, nem problémázott. Vagy a gépet cserélte alóla a tulaj általában, vagy valami csodaszoftver vágta haza a történetet. Viszont például a Kori féle telepítőknél tényleg lehetett valami kellemetlenség, mert arról ezt már nem lehetett elmondani, számos problémám volt vele, közel sem volt olyan smooth és megbízható mint a másik.
    (#98386)BizB:
    Jaja vagy Geek vagy Powershell ahol szintén beállítgatható, hogy mi maradjon, én így tartom meg a calc-ot és az áruházat, hátha egyszer majd valamikor fel akarok rakni onnan valamit. A gépház adatvédelem részén pedig a háttérben futást is meg szoktam zabolázni, csak a Gépház + Defender páros marad. Ha a gépház nincs benyomva, ugye nincsenek értesítések.
    És akkor a PS sorok, amit adminként Powershell-be kell rakni:

    Get-AppxPackage | where-object {$_.name -notlike "Microsoft.WindowsStore"} | where-object {$_.name -notlike "*Microsoft.WindowsCalculator*"} | Remove-AppxPackage
    Get-AppxPackage -AllUsers | where-object {$_.name -notlike "*Microsoft.WindowsStore*"} | where-object {$_.name -notlike "*Microsoft.WindowsCalculator*"} | Remove-AppxPackage
    Get-AppxProvisionedPackage -online | where-object {$_.packagename -notlike "*Microsoft.WindowsStore*"} | where-object {$_.packagename -notlike "*Microsoft.WindowsCalculator*"} | Remove-AppxProvisionedPackage -online

    (#98387)vlevi:
    A lemezkarbantartóval nem igazán lehet széttolni semmit, max a letöltések törlése okozhat fejfájást, de ha rámegy az ember akkor alul van leírás, hogy mit töröl...

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák