Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz quailstorm #68498 üzenetére

    Én az ide vinyót csak képről ismerem, nem vagyok olyan öreg motoros (najó egyszer véletlen összefutottam vele, akkor tanutam meg mi az a sata :D )

    "Amúgy régebben ki volt szervezve az erőforrás-figyelőbe a lemezhasználat."
    Azért mert nem volt olyan fontos még akkor, hogy kelljen a feladatkezelőbe.

    "Win8 tényleg jobb Win7-nél tableten. Mert tömöríteni tudja a RAM-ot és mert lehet CompactOS módban használni. (plusz UEFI és energiagazdálkodás) De amit ez ad, azt elveszi az UWP, főleg 10 alatt."
    Ehhez google-znom kellett, hogy megértsem (pl mi az az uwp) (na most lebuktam, hogy csak egy mezei user vagyok).
    A RAM tömörítés jól jön, de nem ez a lényeges (4GB ramos laptopnál). A CompactOs ha jól értem a merevlemezen foglal kevesebb helet (jól jön, de egy 300GB-os hdd-n ez kevésbé lényeges szintén). Ezen kívül csak azt látom, hogy van valami uwp (Universal Windows Platform) ami viszont elviszi az erőforrásokat.

    Én egy időben (akkor még nem volt win10) nagy win8.1 hívő voltam (start8-cal kiváltottam a startmenüt). Tényleg gyors volt. (volt olyan gép, amin xp volt, és ott is jó volt a win8.1, a hdd utána pl már nem adott ki kellemetlen hangokat). De valahogy ez mára megváltozott, és lassú lett a rendszer (és nemcsak az xp-s gépnél), az okát nem tudom.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák