Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Geth #119883 üzenetére

    Hát márpedig általában létrejön alapértelmezetten, eddig mindegyik belső és külső adatmeghajtón ezt tapasztaltam W7, 8.1, 10 esetében egyaránt, ha a beépített eszközzel inicializáltam, particionáltam GPT szerint. Max. annyi volt az eltérés, hogy a korábbi Windowsoknál 128 MB volt az MSR partíció, viszont a Windows 10-nél, annak újabb verzióinál már csak 16 MB.

    (#119884) wwhy:
    Te amúgy most miről beszélsz? :U :DDD
    Eleve adatlemezről volt szó és Windows alóli inicializálásról, particionálásról, nem a telepítésről, nem rendszermeghajtóról... Ahol az előbbi esetben egy gyárilag inicializálatlan, particionálatlan, formázatlan HDD/SSD esetében értelemszerűen el kell végezni az előbbi műveleteket, máskülönben nem lehet használni pl. adatlemezként. Vagy te talán tudod anélkül is? :D De egyébként ha már telepítés, akkor ha UEFI/GPT mód szerint telepítesz Windows 10-et, akkor is létrejön a céllemezen a 16 MB-os MSR partíció, lásd az előbb linkelt screenshotot, ott a DiskPart esetében a 3. partíciót + az alapértelmezett kiosztásnál is fel van tüntetve. Vagy nálad talán nincsen? :))

    (#119885) t72killer:
    Le van írva a lényeg, más csak azt kellene tisztázni, hogy esetedben pontosan mi volt. De az biztos, hogy ha adott egy vadonatúj HDD, ami gyárilag nyilván nincsen inicializálva, akkor első alkalommal eleve el kell végezni azt, máskülönben addig particionálni és formázni sem lehet a lemezkezelőben. Illetve a lemezkezelő ilyenkor feldobja az inicializálás ablakot, vagy ha nem, akkor is írja világosan, hogy nincs inicializálva a lemez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák