Keresés

Aktív témák

  • Robb202

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. HDD-men rengeteg film van. Egyszer láttam valahol, hogy meg lehet azt csinálni, hogy leszedtem netről a film poszterét vagy elülső borítóját és azt teszem be mappaikonnak. Így átláthatóbb, hogy melyik film micsoda és nem csak a nevet látom, nem utolsó sorban sokkal esztétikusabb.

    Odáig eljutottam hogy ikoncsere a tulajdonságokban de jpg-t nem enged beállítani ikonnak? Van erre valamiféle egyszerű megoldás? Vagy csak .ico-vá kellene konvertálni?

    Úgy szeretném megoldani, hogy Windows intézőben az extra nagy ikonok nézetre kattintok akkor is mutasson jól illetve Windows újratelepítésnél is maradjanak meg vagy ha hdd-t cserélek és egy másik rendszerbe teszem be a hdd-t. Lehetséges ez?

    Azért win 7-es topik mert azt használok :) Köszönöm a segítséget.

  • Robb202

    tag

    válasz sfdrakex #8940 üzenetére

    Köszi a választ. Lehet én fogalmaztam rosszul. Mutatok egy képet mire gondoltam pontosan.

    Arra gondoltam, hogy a mappa sárga ikonját ilyenekre cserélem le:

    Klikk ide

    klikk ide2

    Azt tudom, hogy ezek egyike sem mappa. A második kép pedig MAC OSX shot de elméletileg Windows 7-ben is meg lehetne csinálni, hogy a sok sárga mappa ikont testre szabjam és minden egyes mappának más és más ikonja legyen a filmek mappán belül.
    Nagyon sok MKV filmem van és sokkal szebben mutatna ha ilyen mappaképpel ellátott mappákban tárolódnának, nem utolsó sorban esztétikusabban és szebben is nézne ki.

    A dolog annyiban lenne bonyolultabb, hogy rendelkezem blu ray doboz PSD formátumú rajzával így egyénileg meg tudom csinálni azt, hogy minden egyes filmhez keresek képet majd beteszem a borítóba (lásd második linkelt képet) tehát nekem nem az előre gyártot .ICO mappa képek kellenének hanem én szeretném legyártani.

    A legyártással nincs is gond, de azt hogy hogyan lehet minden egyes mappát egyéni képpel felvértezni rejtély. JPG képet nem fogad el ikoncserénél csak exe meg dll jöhet szóba, nincs erre egy egyszerű megoldás? Muszáj .ICO-t generálni?

    Még annyit, hogy úgy szeretném ezt megoldani, hogyha a HDD-t elviszem ismerősömhöz ott is megmaradjanak az ikonok, vagy rendszer újratelepítés után is, ezt hogy tudnám elérni? Illetve Windows 7 alatt az extra nagy ikonok nézetnél is szép legyen :)
    Nagyok az elvárásaim? :)

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Robb202

    tag

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy meg lehet adni W7 alatt hogy egy program ha ráklikkelek akkor automatikusan rendszergazdai módban induljon el?

    A BSplayerre gondolok. Ha nem rendszergazdai módban indítom el akkor folyamatosan hibákat dobál fel nekem :( Van erre ötlet hogy hogyan lehet úgy elindítani hogy az ha elindul automatikusan rendszergazdai jogokkal induljon el?

    Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm szépen

Aktív témák