Keresés

Aktív témák

  • SQX_Barto

    addikt

    válasz SQX_Barto #1 üzenetére

    Napi egy bejegyzést szeretném tartani, de topiknyitás után jár egy extra, amivel a mai napi gondolatokat próbálom összegezni.

    Ki is kapcsolom kicsit a zenét, hogy tisztábban átgondolhassam mi merre hány méter.

    A mai napi legfontosabb feladatom, hogy nekiálljak németezni (ezt kb hónapok óta elmondhatnám magamról de bäđĐtam eddig nekiállni :((( )
    Nem teljesen idegen nyelv, mint a svéd, amivel egy időben próbálkoztam (megvolt az esélye, hogy a messzi északon kötök ki és lehet a jövőben is lesz ilyen célom), sőt iskolában 10+ évig tanultam, de a 4 év angol közegben élés után nagyon nehéz nekem átállni a németre...
    Meg alapban kicsit félek az idegen nyelvektől, nem egyszerű nekem megtanulni, függetlenül, attól hogy 4-es 5öseim voltak suliban és poénosan 5ösre érettségiztem belőle (míg a nagy "hobbim" az informatika 2-esre sikerült)

    A legnehezebb a nyelvtanulásban nekem, hogy rendszert találjak, fogódzkodót, mi alapján tanuljak.
    Szeretek mindent a végletekig leegyszerűsíteni, számszerűsíteni, keretek közé zárni, hogy ez ettől eddig terjed és kész. Na ez idegen nyelveknél nagyon nehéz (lehetetlen?)

    A nyelv nyelvtan és szókincs együttes használata. Egy nyelvtani összefoglaló (ami nem a sok baromságot tartalmazza, hogy 8-12 stb igeidő, hanem csak azt, amit használnak is) és x ezer szó témakörönként csoportosítva és megkapod az idegen nyelvet. Ez lenne nálam a leegyszerűsítés... Nyelvtan talán még megoldható de pont a németnél az sem olyan piskóta, hála a köcsög névelőknek :((( Szókinccsel meg nagyon meg vagyok lőve, mert már angolban is voltak/vannak vele problémáim, pedig az a legerősebb idegen nyelvem még a sok felejtés ellenére is.
    (Amíg nem vezettem be a "sorozat stopot", addig 8-10-12 amcsi és angol sorozatot is néztem felirat nélkül hol angol felirattal mankóval és nagyrészt értettem, amik meg nem voltak világosak teljesen, főleg a színező melléknevek stb, azok meg nem érdekeltek)

    Angolból nagy büszkeségem, hogy a 9 című animációs filmet hallás alapján fordítottam le, valami portugál subot használva időzítésnek és mellesleg mindezt egy szar camos verzióban és ennek ellenére olyan jól sikerült (vagy olyan lusta volt mindenki), hogy a bdrip verzióhoz is az én feliratomat használják átidőzítve.
    Nem véletlen csaptam le az avatarra, amint meglett az egyedi avatar jogom és megláttam a nem használtak között. Egy jelenet magamra tetoválása is megfordult a fejemben, megörökítve eme sikeremet, de nem tudom lesz-e belőle valaha valami.

    De szépen elkanyarodtam a mai napi dolgaimtól :)
    "Feladat" még a Salt ügynök újranézése is, aminek lehet gyorsan neki is állok reggelizés közepette :)

    De utána ráveszem magam, hogy előrelépjek a német felé.
    Nyáron németbe akarok menni dolgozni tesómmal (ha úgy alakul) és ahhoz szeretnék minél több nyelvtudást összehozni.

    Vissza gondolva az elmúlt egy évemre, kicsit büszke vagyok magamra.
    Tavaly májusban kb 10-12 ezer Forinttal és 92ezer adóssággal felköltöztem Pestre először egy jó barátomhoz (egy hétre), utána pedig az általa beszervezett albiba mikor már biztos lett a munkám (még Veszprémből telefonálgatva lebeszéltem a gyári melót, ami esélyesnek tűnt). Kifizettem az adósságom és leraktam a jogsit (másodszorra nem a legszebb módon, de meglett) Van spórolt pénzem és még van 2-3 hónapom további spórolásra, hogy legyen Németben (vagy esetleg Osztrákban) tartalékom a kezdéshez. UK-ban szereztem jó pár tapasztalat külföldi munka terén, szóval nagyon másképp fogok most már hozzá a dolgokhoz.

    Közben jött sms tesómtól egy holnapi biliárdról :)
    Róla is írok pár szót, mert ez sem egy egyszerű történet (nálam mi az)
    Ő az egyik vér szerinti tesóm az 5ből (már csak 4ből, egyikük meghalt pár éve)
    Nem tartottam sokáig senkivel a kapcsolatot a vér szerinti családomból, apámnál néha régen nyaraltam egy-két hetet meg akkor pár tesómmal is találkoztam hébe-hóba.
    Anyámat egyszer láttam apám halála után, de olyan körülmények között élt, hogy 5 perc után menekültem onnan...
    Két nem vér szerinti testvérem van, akikkel már nem együtt nőttem fel, de mindig mellettem állnak és számíthatok rájuk, jóval idősebbek nálam, mindkettő már családdal, nővérem már unokával is.
    Mondanám, hogy ők is számíthatnak rám, de az nem fedné a valóságot. Egyrészt nem sokat tudok én segíteni nekik, másrészt néha a jó szándékom is rosszul sülhet el. Meg mint már írtam lusta is vagyok.
    Holnapi biliárd lefixálva, 1től 2őig. (valószínűleg megint én fizetem mert tesó most nem áll még jól és én is spórolok amennyire tudok)

    Na azt hiszem reggelit csinálok és Salt ügynököt nézek, utána pedig nekiállok németezni.

    If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

Aktív témák