Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz MaCS_70 #14489 üzenetére

    Az elsőt én is tapasztaltam. Vicces, de tényleg működik a dolog :C

    "Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz MaCS_70 #14489 üzenetére

    Na, az off hsz-ek voltak a legjobbak. :D
    Nem tudok jobbakat, csak két érdekes tévhitet a mobiltelefon világából:

    1. Kollégánk elutazott Ázsiába, 2000-es évek eleje. Vitte a mobilt, egyszer egy másik kollégánk beszélt vele, majd ez az utóbbi kolléga álmélkodva újságolta, hogy milyen nagy a hatótávolsága ennek a rádiótelefonnak (mentségére szolgáljon, 60 valahány éves volt).

    2. Annak idején kezdő mobilosként (90-es évek vége) rendszeres és fárasztó problémám volt, hogy a mobiltelefont nem ismerők körében rendszeresen elmagyarázzam, hogy attól hogy új készüléket vettem, a számom ugyanaz marad (ez már a GSM korszak volt). Mikor mutatom az új mobilom, és mondják, hogy majd adjam meg annak is a számát, és nem értette az emberek 90%-a, hogy hogy lehet annak ugyanaz a száma.

    3. Ezek persze tudatlanságból, hozzá nem értésből fakadó dolgok voltak, nyilván én is ugyanilyen bakikat vétek más területen, tehát a fenti emberekkel semmi bajom. Azonban. A legidegesítőbbek viszont a 90-es évek végi, 2000-es évek eleji westeles ismerősök voltak, akik "3-másodperceztek". Azaz, ekkor volt még a westelnek az a szolgáltatása, hogy a 3 mp-nél rövidebb hívásokat nem számolja a rendszer (az elején állítólag 6 mp volt, arra én már nem emlékszem). Nos az ismerőseim közül sokan úgy telefonáltak, hogy 3 mp-ben elhadarták gyorsan a mondanivalójukat, és letették. És várták a vissza-3-mp-ezést. Valami kegyetlen módon idegesített.

Új hozzászólás Aktív témák