Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz Boond #904 üzenetére

    Igen, ott lehetett a hiba, hogy mi csak 3-4 fótóst néztünk meg, beszéltünk vele, utána a vőfély ajánlott egyet, hogy megbízható, jól dolgozik, és erre hagyatkoztunk. EZ HIBA volt! Ahogy már írtam, ha tutyimutyi csendeske, azt esküvőre felejteni kell. Oda határozott, gyors mozgású emberre van szükség. A kereatív fotózáshoz teljesen biztos, de az esküvőre se árt, hogy ne maradjon le a pillanatokról. Aztán ha újra csinálnám, akkor csak úgy, hogy kimegyünk a helyszínre, megmutatja még civilben, hogy mit gondol, hogy fotóz, milyen fotókat készít. Aztán ha az tetszik, akkor állapodunk meg, és a napján majd mindent eszerint végez. Nagyon ajánlott lehet egyébként minden fotósnak egy lista készítése, hogy miről legyenenk mindenképp fotók. Minden embernek más a fontos ugyanis. Ezt is elfelejtettük sajnos. A próbafotózás azért is hasznos, mert látja az ember, hogy milyen szögekből, háttérrel, milyen beállítású képeket készít (levágja-e az ember fejánek a tetejét, mást, stb., és az is kiderül, hogy mennyire vannak ötletei a képekhez. Nálunk nem volt semmi, csak állt mint f_sz a lagziban szó szerint, és várta, hogy mit csinálunk, meg nyomkodta a gépét. Aztán az is fura volt, hogy a helyszínen a gyűrűk fotózásával akarta kezdeni...bakker, ott voltunk felöltözve, a gyűrű ráért volna bőven...

    Párom írt egyébként egy FB csoportba erről, és nagyon sokan megköszönték a tanácsokat. Nem is gondolnád, hogy hányan szívták így meg, és írták, hogy nem 200 hanem még többet is fizettek ilyen munkákért. Bp-n azt gondolják, hogy minndent el lehet adni... Szóval a visszajelzések alapján nem ritka az ilyen sajnos.. Néhány képet is feltettek, hát elképesztőek. Aztán volt egy fazon aki azzal érvelt, hogy nem baj az, ha le van vágva az ember fejének a teteje, vagy épp más rész, vagy csak a dekoltázs látszik gyűrűhúzáskor, mert részletgazdagabb és fantáziásabb a kép.. Na ez az ember tuti olyan képeket készít, mint a fantasztikus fotósunk...

    A babafotózás is más szerintem, mert ott helyben vannak, egy helyszínen kell gondolom megcsinálni mindent, különböző szögekből. A szülőktől jön a visszacsatolás, hogy jó/nem jó..Az esküvő ennél szerintem jóval összetettebb így utólag belegondolva. Abban pedig nincs félreértés, a jó fotós tényleg megéri a pénzt, de szerintem ehhez próbálni kell vele, hogy milyen, anélkül nagy valószínűséggel kidobott pénz lesz, legalábbis az esküvőis csoportban látott, olvasottak alapján..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák