Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falovas

    aktív tag

    válasz liszi70 #1573 üzenetére

    Egy hangsávot több féle módon lehet nyújtani, ill. rövidíteni(zsugorítani). De sajnos vannak esetek amikor hiába sikerül a nyújtás a végeredménynél nem lesz tökéletes a szinkron.
    Törekedni kell mindig a legegyszerűbb megoldás felé menni. Először meg kellene próbálni torrent oldalról beszerezni a filmedet a kívánt nyelven. Még mindig hamarabb beregisztrálni egy nyílt oldalra mint hangot illesztgetni. Ez az első. Másik dolog. Ha rendelkezésünkre áll a két videó, akkor azonos fps-re kell hozni őket. Az egyiket a másikhoz. Ha ez is meg van akkor következő lépés a két videót azonos hosszúságúra szabni egymáshoz. Vagy az audio sávot az mkvtoolnixban el is lehet tolni + - irányban, akkor nem kell egymáshoz szabni a két videót. De vannak olyan esetek amikor a DVD Rip nem egyezik meg a másik mondjuk a BRRippel. Egyik jelenet hosszabb mint a másik, vagy hiányoznak jelenetek. Máris bukik a mutatvány. Vannak programok amivel tudod változtatni a videó sebességét, frame rate-jét. Az mkvtoolnixal is tudod változtatni egy videó sebességét. olyankor külön be kell állítani a videó és a hang frame változtatását. Például Stretch by : 25/23.976 itt mindig arra kell ügyelni hogy ne írjunk vesszőt, hanem csak pontot a tizedesvessző helyére. A MeGUI-2913-32 -val is lehet csak a hangot nyújtani de csak az előre megadott fps-ekről a megadott fps-ekre.
    Másik program a UsEac3to130 , de ez nekem nem vált be, ezzel szintén lehet hangot nyújtani. És akkor ne menjünk el a jó öreg ffmpeg mellett amivel szintén lehet csak hangot nyújtani. És ha már minden program kudarcot vallott akkor a végső megoldás a Premiere Pro. Abban a programban már úgy illesztheted nyújthatod; zsugoríthatod snittektől snittekig ahogy jól esik, én ezt nevezem a mezítlábas módszernek. Volt, hogy 3-4 óra alatt sikerült szinront illesztenem, de megérte mivel a képminőség extra szép 1080p minőségű volt(23.976fps), a hang meg DVDRippről jött(29.9fps). Ott is volt olyan jelenet amely a DVDRippen rövidebb volt 1-2 másodperccel. Nem beszélve a többi snittről, kb 15-20 vágási , illesztési pontra volt szükség( 2óra 20 perces film) és különböző mértékben kellett a snitteknél a hangot nyújtani. Itt milliszekundumokról beszélünk.

    " Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

Új hozzászólás Aktív témák