Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz MageRG #23000 üzenetére

    Először is, te jöttél egy vallás topikba - úgy tűnik - csak kötekedni, és idenyögöd, hogy nem lehet bizonyítani. Persze, hogy nem lehet tudományos módszerekkel ma bebizonyítani egyetlen vallás hitelességét sem.
    SOHA nem állítottam ennek ellenkezőjét, ahogy a legtöbb vallásos ember sem, sőt leírtam már én is, ahogy azt is, nem ez a lényeg.
    Eleinte azt hittem valódi kérdéseid vannak, most már teljesen bizonyos, csak trollkodni akartál.

    Ha egy keresztényt vagy muszlimot vagy zsidót vagy hindut vagy buddhistát meg akarsz győzni, akkor bizony cáfolnod kell a vallása dogmáit, anélkül biza nem megy. Ahhoz pedig nem elég, hogy nézd csak ezt az erősen leredukált modern tudományt, a spiritualitástól teljesen elszakadt, több az axiómája, mint az adott vallásnak, de hidd el, az általa meghatározott "tudományos módszerekkel" ha nem lehet valamit bizonyítani/cáfolni, akkor bár arról nem jelenthetjük ki, hogy nem úgy van, mert később lehet, hogy bizonyítható lesz, de egyelőre hipotézisek garmadájával övezve higgyük el, hogy nem az adott vallásnak van igaza; és bár a spiritualitás (pláne a metafizika) kívül esik az értelmezési tartományán, azért vesszük a bátorságot és ez alapján mondunk róla véleményt: Méghozzá olyan nincs is, ami kívül esik azon az értelmezési tartományon, amit mi határoztunk meg, pont.
    Aki valóban így gondolja a nagy Tudományról, az legalább olyan bigott, mint egy muszlim terrorista. ;)

    Az erkölcsről pedig... összekevered a dolgokat.
    1. Bizonyos emberek alapján, vagy szent történetek félreértelmezése alapján ítéled meg a kereszténységet. A kereszténység nem az Ószövetségből, hanem Jézus Krisztusból ered. A két testamentum kapcsolata meglehetősen bonyolult, ráadásul sokakaknak eltérő a véleménye (ebben is).
    2. A muszlimok megítélése is - véleményem szerint - téves, hiszen legtöbben nagyon felszínes tudással mondanak ítéletet a modernvilági wahabbita ágazat elterjedése nyomán.
    3. Valójában Isten nem egy erkölcsös lény, hanem a teremtett világnak vannak szabályai, mint pl. a fizikai törvények, és aszerint alakulnak az események. A hindu vallás közvetlenebbül írja ezt le, de az európai ember számára Isten irgalmassága lefogadhatóbb (volt) - és ez így van jól.

Új hozzászólás Aktív témák