Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #13492 üzenetére

    "De nem érzed kényelmetlenül magad, mikor azzal véded az iszlámot, hogy még nem elég érett a társadalom, miközben középkori történetekkel vádolod a kereszténységet?"

    Nem "védem" az iszlámot, csak megértem. Nem egyetértek, hanem értem.
    Nem "vádolom" történetekkel, hanem mint történelmi tényt kezelem.

    Ahogy te elhatárolódsz az inkvizíciótól ugyanúgy elhatárolódnak egyének attól, amit te is kifogásolsz.

    Az "eu konform" nem "új frontvonal".
    Az az érdekes, hogy olyan dolgokat követelünk meg egy más társadalomtól amit mi sem teljesítünk.

    "Honnan veszed, hogy halálbüntetés párti vagyok? Sztereotípia, mi?"
    Te írtad itt:
    "Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen."[link]

    Korábban is nyilatkoztál a halálbüntetés mellett:[link]

    (#13495) hallari:
    Azt szögezzük le, hogy terrorista cselekményekkel kényszerítették ki Izrael megalapítását.

    "1) a palesztinok legnagyobb része ÖNHIBÁJÁBÓL került kiszorított helyzetbe,"
    Te milyen történelmet olvastál? :U

    "2) azóta szinte folyamatosan támadják Izraelt reguláris és nem reguláris erőkkel; kb 10 éve folyamatosak voltak az öngyilkos merényletek BUSZOKON pl., gyakran kifejezetten GYEREKEK ellen; ezzel nincs bajod?"
    Dehogynem. Miért támadják öngyilkos merényletekkel?
    Mielőtt elsiklanál a "Miért?" a fő kérdés!

    "mert a másik oldalnak nem is lehet igaza."
    Tudom, hogy nehéz úgy értelmezni dolgokat, ha a vasárnapi program Izrael éltetése.
    Tudtad, hogy az USA külföldre juttatott segélyének a 20%-a landol Izraelben?

    "Ezek után egyértelmű, hogy NEM Izraellel van elsődlegesen bajod."
    A szélsőséges ideológiákkal, amik bizonyos népcsoportot mint a többi fölött állót éltetik.
    A történelem bebizonyította, hogy az ilyen hozzáállásnak mindig rossz vége lesz.

    (#13497) Peethy: Szánalmas az állandó általánosításod és a burkolt rosszindulatod.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Új hozzászólás Aktív témák