Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz FehérHolló #11814 üzenetére

    Igen, valóban nehéz kérdés, hogy pontosan hova is tartozzon az ember, hiszen gyakorlatilag a Bibliában két közösséget említ gyülekezetként: az egyetemes Krisztus követők egyházát és a helyi gyülekezetet. Mindkettőhöz tartozást előírja a Biblia, mint a lelki növekedés feltételét.
    Hogy miként találod meg azt a gyülekezetet, amely a látásoddal leginkább megegyezik és olyan hely, ahova szívesen tartoznál? Szerintem elsősorban azt kell megfogalmaznod, hogy milyen is pontosan ez a "gyülekezet". Itt nem feltétlenül elvárásokról van szó, amiket pipálgatsz (bár ahogy látom, nálad abszolút nem erről van szó), hanem arról, hogy tudod, mit tartasz fontosnak.

    Amit én tudok tanácsolni, hogy mindenképpen keress fel valakit, aki tud Neked segíteni. Esetleg ha érdekel, püben tudok küldeni egy személyt, aki már nagyon sokaknak segített eligazodni ilyen téren és számos ismerősöm az alapján találta meg a közösségét, hogy beszélgettek, ő pedig elmondta, hogy szerinte melyik gyülekezet látása egyezik meg leginkább ezzel. Utána pedig természetesen bele lehet kezdeni a hűséges munkába, jóban-rosszban.

    Azóta is keresek, és egyre inkább azt gondolom, hogy az egyház (nem a gyülekezet) a hit legnagyobb ellensége.
    Én úgy gondolom, hogy az a legnagyobb ellensége a hitnek, ha egy jogban rögzített közösség/egyház gondolja magáról, hogy kompletten hűséges hozzá Isten. Isten ahhoz a két eklézsiához hűséges, amit mondtam, ugyanakkor nagy örömmel nézi, ha ezek a helyi gyülekezetek összefognak.

    Szerk: ja igen, kihagytam, amit szab.tam is tanácsolt, mégpedig hogy az internetes, nyilvános megjelenési felületen nézz utána a gyülekezetnek. Úgy gondolom, hogy sokat elárul magáról egy közösség, ha egy igényes, frissülő és egészséges látást közvetítő honlapja van.

    [ Szerkesztve ]

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FehérHolló #11814 üzenetére

    én még gyülekezetbe járás előtt, minimális, azaz még annál is kevesebb ismeret után fogadtam el Jézust megváltómnak.

    azóta ide járok, 9 éve.
    innen letölthetőek az igehirdetések. Cseri Kálmán nyugdíjba ment, és az új lelkészünk Horváth Géza. töltsd le pár igehirdetését, és hallgassátok meg otthon. eldönthetitek magatok, hogy Ige szerű-e... (igazán kénylemes csemegézés.) :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz FehérHolló #11814 üzenetére

    Hát sok minden eszembe jutott, miközben olvastam a hozzászólásodat. Azt sejtem, hogy nem sok értelme lenne, ha kioktatnálak, vagy jól megmondanám, hogy mit kell tenned, vagy megnevezni egy konkrét közösséget, ahol biztosan nem fogsz csalódni.

    Írhatnám, hogy a hiba talán a te készülékedben van, és talán ezzel nem is trafálok mellé. De persze ez kicsit kioktatóan hangozhat, mintha én tudnám a frankót. Fogalmam sincs pedig...

    De mégis, lehet, hogy máshonnan kéne a dolgot megközelítened. Talán valami olyasmit keresel a közösségekben, ami nem is lehet meg egyikben sem. Például hol értelmezik helyesen a Bibliát? Ez gyülekezetről gyülekezetre, egyházról egyházra változik, más és más, és mindenki azt mondja, hogy ő tudja jól, a többek tévednek. Ha így nézed, esélytelen megtalálni azt a közösséget, amely egyedül van birtokában az igazságnak az ő teljes valójában. Ilyen közösség nincs.

    Nem ragozom tovább, mert minden leírt sor után kettőt visszatörlök, sőt talán ezt az egész kommentemet törölni kéne.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Noddy

    senior tag

    válasz FehérHolló #11814 üzenetére

    Tényleg félreértettem a helyzetedet.

    Amit én megtapasztaltam és nagyon fontos, hogy a lelkipásztor megtért ember legyen és Krisztus központú legyen az igehirdetés. Nálunk az ifi és a bibliaóra is olyan hogy szabad beszélgetés egy bevezetés után. De fontos, hogy olyan vezeti aki hitben előrébb van, tapasztaltabb (nem feltétlen korban idős).

    Én csak ref gyüliket tudok ajánlani Pesten, a budakalászit, pestszentlőrincit, fasori gyülekezetet. Személyes tapasztalatom nincs, de nekem is ezeket ajánlanák ha oda mennék :) (én Szegeden vagyok egyébként)

    A felekezet közi dolgokkal én is hadilábon állok, vannak baptista, nazarénus barátok és azt látom, hogy nem a felekezet számít a hitben de mégis vannak surlódások. Én soha nem tudnék nyugodt lelkiismerettel részt venni bármilyen alkalmon, és ez lehet az én nyakas kálvinista hozzáállásom, de Isten már sokat formált ezen a téren.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák