Aktív témák

  • pEtya87

    csendes tag

    Sziasztok!
    Bocs, a semmitmondó címért. :-)
    Olyan gondom van, hogy van egy gép, ami valamiért meghatározatlan időközönként megfagy, hol egy kékhalállal, hogy egy sima fagyással. Illetve olyan van néha, hogy hiába nyomom a bekapcsológombot, a ventik pörgésén kívül nem lesz semmi.
    Még azt vettem észre, hogy olyan weboldalaknál különösképp szeret behalni, ahol Flash animáció van. "Kedveli" pl. az msi.com.tw-t, a gigabyte.com.tw-t...

    A gépben egy "MSI K8N Neo4-F Ver 1.0" alaplap van egy AMD Athlon 64 3200+ processzorral, 512 RAM-mal, ATi Radeon X1050 PCI-E viedokártyával, 40 Gb SATA winchesterrel, 320 Wattos Coolink táppal.

    Első körben kicseréltem a memóriát, mert volt benne 2*256, most egy db 512 van benne. Próbáltam külön-külön a 256-osokat is, fagyott mind a kettővel, és fagy az 512-essel is. Ezért a memóriagondot kizártam, mert nem hiszem, hogy mindhárom RAM rossz lenne. :-S Memtest meg kb. 4 órán át futott rajta hiba nélkül.

    Kicseréltem az alaplapot egy ASUS A8NE FM/S lapra, a hiba maradt, nem fagyott olyan gyakran, mint az MSI-vel, de fagyott.

    Ma visszaraktam az MSI lapot, mondván, hogy akkor biztos a táp a rossz. Eddig egy Codegen 480 Wattos táp volt benne, most került bele a Coolink táp.
    Kb. 4 óra használat alatt semmi hiba... Windows telepítés, minden megvolt, mondom, most jön egy crash test! Irány az MSI oldala... Megfagyott. :-(

    Most még kipróbálhatnám, hogy akkor Asus lap+új táp... de már elkeseredtem. :-(
    Esetleg valakinek valami tipp? BIOS frissítésre gondoltam még, de az meg azért furi, mert nem akarom elhinni, hogy mind a két lap ugyanazzal a hibával küzdene...

    Még van itthon egy ugyanilyen procim, még azt érdemes megpróbálnom? Lehet ilyen hiba proci miatt? Vagyis ilyen kiszámíthatatlan előzmény miatt bekövetkező hiba. :-S Van mikor kb. 4 Mozilla lapon nyitom meg a gigabye oldalt, az msi oldalt, meg mellé még mindent elindítok, ami eszembe jut, és semmi, nem fagy meg. De ma pl. elég volt az msi oldala, hogy megfaggyon egy zsír új windowssal. Már jóformán csak a winyót és a DVD-RW-t nem cseréltem. Meg a procit. :-S

    Köszi a segítséget, bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt a problémám.

    pEtya

  • raskolnikoff

    őstag

    válasz pEtya87 #1 üzenetére

    egy-két topik, ahova több ember jár: [link]

    [ Szerkesztve ]

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • Bordoi

    őstag

    válasz pEtya87 #1 üzenetére

    Használd a linkelt topikok valamelyikét.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Aktív témák