Aktív témák

  • yabba

    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy LG Flatron F700B katódsugárcsöves monitorom. Ezt szeretném lecserélni egy TFT-re, mert a régi sok helyet foglal, sokat fogyaszt, és különben is... :) Mondjuk egy Samsung S22B300N vagy valami hasonló lenne a cél. És itt kezdődnek a problémák. A monitor (és általában a többi 21,5 colos) felbontása 1920*1080, viszont a jelenlegi monitorvezérlőkártyám ilyen "nagy" felbontást nem bír. A gépet főleg internetezésre, ritkábban játékra (Settlers III, Command & Conquer, Civilization 3) használom. Erre elég is.

    A jelenlegi konfiguráció egy MSI 865PE Neo2 alaplap P4 3Ghz-es procival és egy Radeon 7500-as (AGP) videokártyával.

    Ezek után a kérdés az, hogy hogyan tovább? Nem sokat pluszban rákölteni, ezért nem akarok alaplapot, procit, memóriát cserélni, így marad az AGP videokártya választék, ami jelenleg van a nagykerben egy MSI FX5200-D256 (kb bruttó 9,5e) és PNY DDR2 G606200A8E49T-SB (kb bruttó 11e), annyit sikerült kideríteni, hogy mindkettő tudja az 1920*1080-as felbontást.

    Az MSI GPU-ja egy Geforce GTX 560, a másiké egy Geforce 6200. Az MSI honlapján a kártyáról semmit nem találtam, itt, van szó valami fx 5200-ról, ami elég messze van a gtx 560-tól, nem tudom az-e amit keresek. Geforce 6200-ról nem találtam sok infót. Szóval nem tudom mi a különbség közöttük. Melyiket érdemes választani? És azt sem tudom, hogy melyiknél lesz szűk keresztmetszet a proci teljesítménye?

    Esetleg valami használt AGP-s videokártya valahonnan? Ha igen, honnan és milyet?

    Vagy vegyem meg az új monitort és használjam 1280*768-as felbontásban? (Egyáltalán ez a 16:9-es felbontás?)

    Vagy vegyek egy kisebb monitor (17-18" körül)? Akkor milyet ajánlotok? A videokártyán beállítható felbontások: 1280*1024, 1280*960, 1280*768 és innen lefelé.

    Vagy hagyjam az egészet, majd ha veszek egy új gépet, ami megfelel a "kor színvonalának", akkor veszek hozzá TFT-t is?

    Még esetleg annyi adalék, hogy van Full HD-s (1080p) TV-nk is.

    Szóval nekem ez már bonyolult, nem látom át.
    Köszi a segítséget.

  • Viktor77

    titán

    válasz yabba #1 üzenetére

    Milyen monitort vegyek topic, Milyen videókártyát vegyek topic, ha esetleg a gépeden is bővítenél, akkor pedig Milyen asztali gépet vegyek topic.

    Ezekben kérdezz, ezt zárom.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

Aktív témák