Keresés

Aktív témák

  • Blasius

    tag

    Sziasztok,

    Egy 250es vinyóra szeretnék dual-bootot:

    egy kb 15gigás partíció az ubuntunak ext3, a maradék ntfs az xpnek. (swap nem kell, van elég ram) Fontos hogy a linux partíció a vinyó elején helyezkedjen el, mert az számottevően gyorsabb.

    A linux már fönn is van. Az xp-t akarnám telepíteni a második partícióra. Az a baj hogy a gügye xp "e:" nak akarja nevezni :((( . Azt akarom hogy "c:" legyen. Hogy csinálom hogy "c:" legyen?

    Üdv

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz Speeedfire #10359 üzenetére

    Ha xp van először és az első partícion akkor "c:" lesz. Létrehozhatnék egy kis ext3 linux partíciót de az a lemez végére kerülne, és én azt szeretném hogy a lemez elejére kerüljön, mert az gyorsabb*.

    *ha futtatsz egy hdtachot a vinyódon láthatod hogy az eleje gyorabb: nálam read az elején kb. 65Mb/sec, végén 40.

    Volt egy olyan próbálkozásom is hogy xp először, de a második partícióra telepítve. Ekkor "D:"-ra kerül.
    (és valószínüleg a c:-ről bootol, mert mikor letöröltem a partíciót "insert bootdisk" lett a vége)

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz Vladi #10362 üzenetére

    Erről az xp-n belüli árírásról már hallottam.
    Még nincs felrakva, de ha felraknám e: lenne. Félek ha átírom az meg fog ártani az xp-nek. Lehet a registryben meg inikben e: re hivatkoznak. Ezért lenne jó valamit gányolni akár grubbal, akár más partícionálóval hogy már eleve C legyen.
    Még rákérdezek a dologra az xp topicban, aztán lehet hagyom e: -on ha nincs más...

    Van Ubuntus kérdés is:
    koliban vagyok, a netre vezetékessel kapcsolódok. az ip, mask, dns server stb címét kézzel kel beírni, autómatikusan nem állnak be.
    Az ubiban, ha a jobb felső sarokban lévő hálózat ikonra kattintok jobbal, majd vpn kapcsolatok/vpn beállítása/vezetékes/auto eth0 -t szerkesztem, akkor működik. De ha újraindítom a gépet állíthatom be az egészet elölről, mert mindent elfelejt.
    Ha létrehozok egy új kapcsolatot (auto eth0 helyett), akkor az megjegyzi, viszont az alapértelmezett az auto eth0 marad, és kézzel kell váltani az újra amit létrehoztam. Ha az auto eth0-t törlöm, újraindítás után újra létrejön, és erre kapcsolódik, ami persze nem működik.
    Ötlet?

    Ubuntu 8.10

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    Sziasztok,

    egy desktop gépre szeretnék ubuntut rakni.

    egy silicon image siI0680 udma133 Medley ata raid controller kártyán keresztül raid0ban van rajta 2db patás 120-as vinyó. Az xp telepítőben egy db 240gb-os meghajtó látszott ahogy kell. két partíciót tettem rá, egy 20gb-ost az xpnek, a maradékot az adatoknak.

    Erre raknám az ubuntu 8.10et, de a probléma már ott elkezdődik, hogy a live cd-ről bebootolva nem tudom a guide-nak (http://apcmag.com/how_to_dual_boot_windows_xp_and_linux_xp_installed_first.htm) megfelelően létrehozni a partíciót a linuxnak, mert a partition manager külön látja a két hddt, sda ill. sdb-ként. Azaz a 2db 120ast külön-külön.

    Tud valaki esetleg egy work aroundot?

    Miért lehet ez? Nem támogatja a kártyát a kernel? lehet hozzá valamilyen meghajtót leszedni, mind windowsnál?
    Vagy inkább felejtős? :O

    üdv

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz dbius #11673 üzenetére

    Köszi :))

    a linkek alapján már el tudok indulni!

    :C

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    Dbius linkjei alapján sikerült feltennem a 8.10et egy 2 hddből álló fakeraid raid0 tömbre, win xp dualbootal. A tömb ntfs partícióinak mountolása egy kicsit trükkös, de ez: "http://www.bitburners.com/articles/pclinuxos-2008-minime-tips-and-tricks/4186/" alapján egyszerű.

    Viszont hogy felment a rendszer újabb problémák merültek fel... :N

    open source nvidia meghajtóval megy a hibernálás és a suspend (system to ram) is. A gép fel is ébred és megy is az usb wlant kivéve, mert azt ki kell húzni és aztán visszadugni hogy újra menjen (ralink rt2571 chip).
    Ez így nem az igazi... :( Van ötlete valakinek hogy mit kéne tenni hogy menjen magától?

    Ha compizt akarok kell a 3d, és ehhez engedélyezni kell a zárt nvidia meghajtót. Ekkor sem a suspend sem a hibernálás után nem ébred fel gép.
    (inno3d agp geforce3 ti200 kártyáról van szó)
    Erre valami ötlet :) ?

    Üdv!

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    9.04 fresh install :)

    A videó lejátszás nem ok:
    Totemmel ablakban jó, teljes képernyőre téve fagy az egész gép, capslock villog.
    A vlc player nem fagy le, de lassan, kb 2mp alatt rakja ki fullscreenre, a kép kezdetben "kockás", de pár mp múlva jó lesz. (De ha az egeret letolom a funkciók nem jönnek elő.)

    A suspend csak egyszer működik jól. Ha másodjára küldöm s3ba, akkor ugyan elalszik, de többet nem ébred fel.

    Ati mobility radeon 3470 van, az ezközmeghajtókban felkínált zárt meghajtót használom. Az ati honlapjáról 9.4 et (04/17/2009) lehet letölteni. Ha ez újabb mint ami a 9.04ben alapból van akkor kipróbálnám hogy elmúlnak-e a hibák.
    De hogyan tudom kiíratni a mostani meghajtó verzióját? a ccc-ben nem találtam. Csak az adatok\szoftver\2d illesztőprogram verziója van ami nagyságrendileg stimmelne, de az 8.60.40, és már 9.x körül jár az ati. Szal ez sztem nem jó. Meg írják is hogy a 2dre vonatkozik.

    Ne kíméljetek ha van ötlet :D

    Üdv

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz lezso6 #14878 üzenetére

    Nálam a mute úgy működik ahogy elvárható.

    Nyílt meghajtóval a suspend-el csak elalszik, de egyszer sem ébred fel.

    Nyílttal a totem viszont jól működik teljes képernyőn is, és szerintem hardveres gyorsítás is van.

    Még annyit vettem észre, hogy 11 perc után a zárt meghajtó esetében az lcd háttérvilágítása nem kapcsol ki, csak mintha egy fekete képet akarna megjeleníteni. Nyílttal a háttérvilágítás is kikapcsol.

    Valami ötlet a catalyst verzió kiíratására?

    Üdv

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz Major Major #14884 üzenetére

    lezso6 : xp alatt akárhányszor jól működik a suspend.

    Ezek szerint valóban a 9.04 catalyst lehet fenn. Hát akkor nagyon nincs mit tenni , várni az újabbra és remélni hogy jobb lesz. Addig meg no suspend meg divx csak korlátozottan. Vagy Windows.

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz floatr #14888 üzenetére

    A felfüggesztés /suspend/ hogy szuperál? Másodjára is felébred?

    Ha vlc-n a kimet x11 lesz akkor a videokártya hardveres gyorsítása megmarad, vagy ez valamiféle software rendering?

    A compizes alkalmazások nálam is lassabbnak tűnnek mint a 8.10en. Van kb 1 mp. is mire a firefoxot tálcáról kinagyítja teljes képernyőre. (maga az animáció már folyamatos, csak kell egy kis idő mire "beindul")

    Üdv

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

Aktív témák