Keresés

Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz harry #10951 üzenetére

    Egyszer már csináltam egy hasonló multi-"monitoros" dolgot, VNC-vel (ha minden igaz, vnc4server progit kellett megfelelően beállítani).
    Lassan újból nekiállok a dolognak, most viszont nem tudom már pontosan, hogyan csináltam.

    A gépen futó grafikus képernyőn tudtam dolgozni (igaz, nem TV-kimeneten volt), mialatt VNC-n a megfelelő porton szintén be tudtam jelentkezni és programokat futtatni rajt.
    Később a gépen lévő grafikus felületet el sem indítottam, csak hálózatról.
    (Akkor a Wine miatt akadtam el, mert Debian alól néhány dolog nincs fönt amire szükségem lett volna, mivel egy kifejezett Windowsos programot akartam futtatni, ami egyébként rendesen megy Wine alól. Amúgy a végső változatban már nem Gnome/KDE ablakkezelőm volt, hanem csak egy alap eszköz, hogy ezt a programot indíthassam, semmi mást - már elvileg tájékozottabb vagyok a csomagokat illetően, ezért fogok mégegyszer nekiesni.) Ja, a kliensgép itt Windows lenne, ezért estem neki VNC-vel.

    Tehát megoldható, de kicsit utána kell nézni hozzá, no meg a megfelelő azonosítást, esetleg titkosított csatornát megoldani.
    Nem tudom, mikor lesz időm utánanézni, de ha nem oldódik meg a dolog, keress meg még ezügyben.

  • atesss

    addikt

    válasz harry #10951 üzenetére

    Linuxhoz nem igazán értek, de egy dolog eszembe jutott:
    Nem lehetne ezt Virtualizációval megcsinálni ?
    És akkor gyakoratilag 2 külön oprendszered van, a beviteli eszköz hardverét meg asszem Vmware-ben lehet külön kiválasztani is, melyik gépen melyik menjen. De ezt még nem használtam.

    Úgytudom az Atom procik (vagy csak bizonyos tipusok belőle) még tudják is a hardveres virtualizációt, bár azért így is kérdés mennyire kell neki hardware.
    Természetesen inkább a HTPC fusson a "sima" gépen.

  • Octi

    aktív tag

    válasz harry #10951 üzenetére

    Front-end -nek javaslom az XBMC-t ;)

    Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

  • Vladi

    nagyúr

    válasz harry #10951 üzenetére

    Szia!

    Szerverre nem igazán kell grafikus felület. Minden megoldható a nélkül. Rövid távon nehezebben, hosszabb távon könnyebb már. Mi lesz a funkciója szerver szinten?

    A htpc-nek meg kell egy frontend ugye. Freevo vagy myhtv. Legegyszerűbb, ha csinálsz ezeknek egy saját futási szintet. Mondjuk 3-ason elindul a gép, szerver üzemmódban. Ha váltasz 4-re, akkor elindul az X és auto login+auto indul a frontend és kiteszi a képet a tv-re. Ha visszaváltasz 3-ra, akkor meg leáll.
    Freevonál így megy. Ezt átalakíthatod más frontend esetére.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák