Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz LeliM #372 üzenetére

    "És el sem adhatod amugy."

    Ha szigorúan az általuk megfogalmazott ÁSZF-et vesszük alapul, még akkor is eladhatná, csak következményekkel:

    5.9
    A Bérlő nem jogosult elidegeníteni, bérbe adni, kölcsön adni a Bérlet Tárgyát más személynek a Bérbeadó előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül. Amennyiben a Bérlő a Bérlet Tárgyát harmadik félnek adja át használatra, ugyanúgy felel a használatért, mintha ő maga használná a Bérlet Tárgyát, és viseli a Bérlet Tárgyában megjelenő esetleges hibák felelősségét és kockázatát.

    Itt ugye arra céloz, hogy ha ellenérték nélkül odaadod használatra másnak a telót, továbbra is te maradsz a bérlő.

    12.3
    A Bérbeadó az ÁSZF-ben meghatározott jogi alapokon és okokon felül elállhat a Szerződéstől az alábbi esetekben is:
    ...
    f)
    a Bérlő elidegeníti vagy albérletbe adja a Bérlet Tárgyát, megterheli azt harmadik felek jogaival vagy veszélynek teszi ki azáltal, hogy hozzá nem értő harmadik félnek adja át használatra.

    Vagyis: ha a bérbeadó tudomására jut, hogy eladtad a készüléket, akkor elállhat a bérleti szerződéstől. Ha a bérbeadó így határoz, akkor attól a naptól számítva bukod a "kauciót", és visszamenőlegesen felszámítják a büntetőkamatot.

    De még mielőtt megkapnám, hogy hisztériakeltő vagyok: én kizárólag az ÁSZF tartalmát ismertettem, annak, aki esetleg nem olvasta azt. A szóban forgó cég épp felszámolás alatt álló, a tulajdonos egyes számláit zárolta az adóhatóság, a turbado egyes weboldalai már el sem érhetőek. Szóval, ha netán a "bérbeadó" részéről meg is lett volna a szándék a követelésre, akkor sem lesz már ebből semmi. Mindenesetre, mint tanulság, jó példaként szolgált a turbado esete.

Új hozzászólás Aktív témák