Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz zsiga_667 #13714 üzenetére

    ebben meg az a legszomorúbb, hogy azt se tudod ki vagyok mégis ítélkezel felettem ;)...

    1) Mentőknél is van ha jól tudom (több mentős ismerős van) 3 kategória:
    - sűrgősségi esetekhez készenlétben álló
    - erre tartalék
    - és sima mentő
    s megvan, hogy milyen esethez melyik megy vagy melyik mehet.

    2) elvárás Európában, hogy a mentőnek hívás esetén 15 percen belül ki kell érnie... Persze nem ezt várom el, de 3-4 óra alatt kiérni azért nem hiszem, hogy védendő .. nem gondolom, hogy a mentős hibája
    - ráadásul úgy hogy a mentő hívásnál biztos, hogy jelezték, hogy Oltás volt pár napja így lehetett tudni - sejteni - a diagnózist is. És tudjuk, hogy a trombózis azért nem játék - ahogy a medve sem - mert lehet szerencsés ha nem indul el vérrög de simán lehet agyi vagy tüdő embóliát is kapni ami akár halálos is lehet 5 percen belül is. Úgy gondolom emiatt ez minimum a fáj a mellkasom kategóriába eső egészségügyi probléma
    3) a Covid esetek száma az utóbbi időben csökkent így a vonulások száma is csökkent, így azért a kapacitás hiányra nem nagyon lehet most fogni a lassúságot. De továbbra se a mentős a hibás

    4) mentős hibázhatott, mert trombózis gyanús esetet nem szabad járatni. Itt lehet mérlegelés (nem fért el a hordágy, többet rázták volna és így kockázatosabb lett volna a lassú sétánál

    5) ha éjfélkor érkezett oda a mentő akkor a páciens fél 1 - 1 között a akkor miért kell várni az ultrahangra reggel 9-ig (megsúgom nem volt bent olyan orvos aki tudta volna használni az ultrahangot mert kevés orvos van). Bár ismerősi tapasztalat alapján van amikor ilyenkor egyből elkezdik kezelni a beteget

    Én nem is mondtam, hogy nekem kellene belepofázni, hogy mikor kap gyógyszeres kezelést, de a kb 12 órás időszakban bármikor kaphatott volna tüdő vagy agyi embóliát a beteg, ezért nem igazán tartom jónak, ha egy ilyen - ráadásul elvben már a telefonhíváskor beazonosítható tünetegyüttes esetén ez a normális eljárás...

Új hozzászólás Aktív témák