Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Vesa #10362 üzenetére

    egyáltalán nem biztos, hogy nem az a jó vakcina. tényleg ott van, hogy ha bármi kockázata van annak, hogy az S-fehérje mutációt már nem ismeri fel az S-fehérjére tanított szervezet, akkor egyedül a kínai az, ahol még felismerhet valamit.

    más kérdés, hogy az elölt cuccos öregeknél rizikós. viszont mi fiatalok vagyunk.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • blakey

    titán

    válasz Vesa #10362 üzenetére

    Szerencsére én nem így gondolkodom, én csak a kínain gondolkodtam volna el, de 99%, hogy elfogadam volna. Mindegyik oltás jobb a vírusnál. Senkivel nem szeretnék kockáztatni. Nyilván figyelembe kell venni, hogy mely korosztálynak melyik oltás való, fiatal, nem beteg szervezet bármelyikkel megbírkózik, gyenge, beteg szervezet esetében meg a doki ajánlását érdemes figyelembe venni. Ez a "vakcinairigység" meg sznobizmus itt is jellemző, pedig nem kéne, tájékozott emberek megfontoltan döntenek, 20 éves fiamat elküldtem az AZ-ra (kínaira is elküldtem volna), nem volt kérdés, hogy jó-e vagy sem. Sajnos nem tudni, hogy a vírus mire képes az adott szervezetben. Apám kínait kapott, anyám, anyósom Pfizert, nagyi Modernát, egyik gyerek AZ, kisebbik még semmit, feleségem és én Szputnyikot, szóval van szórás rendesen. Várni lehet, de nem érdemes, ha van ajánlás akkor megfontoltan érdemes dönteni és zsigerből elutasítani, mert pl. kínai.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák