Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bujtika

    újonc

    Tisztelt OpenWrt Guruk,

    Sok olvasgatás után az éjszaka sikerült visszahozni a wrd3600 routeremet a tecchalálból.
    A failsafe + telnet segített akármi is legyen az a failsafe, meg a mtd -r erase rootfs_data parancs.
    Jól sejtem, hogy ez után az az állapot van, mintha frissen cseréltem volna a gyári fw-t a vargalex 1.1.7-re, tehát nincs semmi korábbi saját config?

    Kipróbáltam, így éppen felfért a routerbe két Alex által ajánlott csomag a webcamera kezeléshez, de egy idő után szerintem annyi hely sem maradt, hogy a config változásait mentse a router.
    Marad tehát az extroot, de az még mindig nem teljesen világos nekem. Ha egy normál openwrt-s oldalon található parancssoros leírást követek az jó lesz, vagy 1.1.7 alatt van olyan amit speciálisan másképp kell csinálni.

    Azt sem vágom, hogy mi lesz az eredmény: az ezután telepített csomagok alkalmazások/kerülnek ki a nagyobb tárterületre, vagy az egész rendszer költözik. Vagy csak az kerül oda dinamikusan ami amásik
    pl ha egy usb drive lesz az extroot, akkor ha az kikerül a routerből, akkor visszadugásig teljesen használhatatlan lesz? Mintha PC-ből vennénk ki a rendszerlemezt?

    Bocs mindenkitől, hogy ilyen láma kérdéseim vannak, de absz. kezdő vagyok Linux téren.
    Szóval tudna valaki abban segíteni, hogy az alap vargalex 1.1.7-et hogyan tudom rávenni a következő működésre:

    usb2: Microsoft Webcam Life Vx1000 webcamera.
    usb1: hány és milyenre formázott partició legyen, hogy
    - tudjak a routerre még egyéb alkalmazásokat is telepíteni, pl a webcamera cuccait
    - arról menjen a torrentezés
    - el tudjam érni kívülről ftp-n
    - el lehessen érni samba-n keresztül és dlna-n keresztül
    - (lehet-e rajt olyan partició,amit átjáróként használhatok, amit tud irni a router és olvasni/írni a win7. Arra gondolok, hogy ha átdugom az usb-s vinyót a laptopba, azon használható ez a partíció.

    Előre is köszönöm a segítséget. Ha kérhetem,nagyon nagyon szájbarágósan....

    Üdv:
    Bujtika

  • bujtika

    újonc

    válasz Intruder2k5 #8099 üzenetére

    Köszönöm a megerősítést.
    Amit ajánlottál a particionálásra, megnéztem ismét. Jól gondolom,hogy itt a 2-és 3-as közül kellene választanom, ha extrootot is akarok. A kettő közül a csatolási pontban lesz különbség, illetve a 3-asnál teljes extroot montolódik a gyökérbe. Úgy hiszem az eredeti igényhez képest mindkettő 1 particióval kevesebb, azzal a bizonyos win7 alól is láthatóval... Újra kellene gondolnom, hogy arra valóban akkora szükség van-e, ha csak ezek közül lehet választani.

    Ha egyébként 2-t vagy 3-t választom, utána már semmi teendő, újraindulás után automatikus?

    Üdv:
    Bujtika

  • bujtika

    újonc

    válasz suste #8100 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmem! :N
    Pont fordítva csináltam volna..., illetve a 3. típus esetén talán mindegy a sorrend,vagy arra is igaz hogy a flashben marad az extroot előtti állapot?

    Üdv:
    Bujtika

  • bujtika

    újonc

    válasz Intruder2k5 #8105 üzenetére

    Köszönöm, igen arra gondoltam, hogy közvetlenül átdugva lehessen elérni. Az eredeti elképzelés az volt, hogy lenne az usb vinyón egy ntfs partíció, amivel ha kevésbé hatékonyan is, de elbánik a router, a windows alatt pedig gond nélkül írható/olvasható. Ez teljesen beteg ötlet volt?

    Másik kérdés, szépen felkonfiguráltam mindent: torrent, samba, ftp, wifi, stb. Van a 640-es vinyón 500 GB film/zene. Úgy láttam, hogy a korábban ajánlott vargalex particionáló/formázó ezt legyalulná első lépésként. Hogyan tudnék új partíciót létrehozni a meglévő mellé, a szabad területből? Gondolom az fdisk-nek ez azért nem megy....
    Bujtika

  • bujtika

    újonc

    válasz Intruder2k5 #8107 üzenetére

    Még kutakodnom kell, mert a Partition Wizard az ext particiókkal az átméretezést sajnosnem tudja.
    Lehet jobban járok ha előrébb hozom a tervezett usb hdd beszerzést, és mentés után kísérletezem.

    Mindenesetre köszönöm a segítséget.

  • bujtika

    újonc

    Sziasztok,
    Tudna valaki segíteni Microsoft Lifecam Vx-1000 webkamera konfigurálásban?
    Ameddig jutottam: feltelepítve kmod-video-gspca-sonixj, luci-app-mjpg-streamer, motion
    Tűzfal, Mjpg-streamer konfigurálva, kamera képe elérhető internetről, belső hálóról is.
    320x240 felbontásban állókép rögzül periodikusan.
    Sajnos nem túl stabil, valamikor teljesen vagy félig szétesett képeket látok. Neonos színes kockákkal helyettesíti a kép alját, valamikor szinte az egész képet.

    Ami egyáltalán nem megy: motion konfigurálása.
    A logban ilyenekett találok:
    v4l2_select_input: Device doesn't support VIDIOC_G_STD

    motion_loop: Video device fatal error - Closing video device

    és ezeket a paramétereket sem érti a motion:
    conf_load: Processing thread 0 - config file motion.conf
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_output_movies"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_output_debug_movies"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_timelapse"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_timelapse_mode"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_bps"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_variable_bitrate"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_video_codec"
    conf_cmdparse: Unknown config option "ffmpeg_deinterlace"
    conf_cmdparse: Unknown config option "sdl_threadnr"
    conf_cmdparse: Unknown config option "movie_filename"
    conf_cmdparse: Unknown config option "timelapse_filename"

    Ami meg nekem még ezek után nem világos:
    Ha a motion configjában olyan beállításokat is meg lehet tenni,
    hogy a adott időközönként tegyen le egy állóképet fájlban valahová,
    akkor a nem kellene kikapcsolnom a LUCI Mjpg-streamer Fájl kimenet fülén ugyanezt a szolgáltatást.

    Még egy kérdés, tudom ez nagyon LÁMA:
    SSH-n így indítottam el a motion-t: motion -c /etc/motion.conf
    Hogy tudom ugyanitt leállítani, ha látom hogy a valami nem OK?

    Tudna valaki egy ezzel a kamerával működő motion.conf fájlt linkelni.
    Köszönöm előre is a segítséget.

    Üdv: bujtika

  • bujtika

    újonc

    válasz SteveBeard #8160 üzenetére

    Köszönöm,
    Kipróbálom csak a motion-t önmagában, bár gyanítom, hogy annak a motion.conf nem jó beállításokat tartalmaz ehhez a kamerához.

Új hozzászólás Aktív témák