Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    Vállakozó kedvű felhasználók bepróbálkozhatnak uboot módosítással az általam magyarosított leírás alapján: Readme.
    A módosított bootloadert és fw-t pepe2k készítette, az ő oldalán is elérhetők az fw-k, és részletesebb infók.
    Az én leírásom az egyszerűsített verziót mutatja be lépésről-lépésre (pepe2k oldalán eléggé el lehet kavarodni -én is elvesztem 1 napra:) ).
    A sikeres módosítás után egy bootloaderből induló webes felülületű FW feltöltő oldalt kapunk. Így nem jelent gondot többé a félrement flashelés (kivéve ha a bootpartíciót is legyaluljuk:) ).
    Az fw betöltő oldal így néz ki: uboot_web_flash.

    A módosítás komoly veszélyt jelenthet! Egyrészt a flashelés mindíg magában hordozza a hibás végeredményt, amit még soros porton helyre tudunk hozni. De ha a bootpartícióval hiba adódik, és hibás állapotban újraindítjuk, akkor onnantól már csak komolyabb belepiszkálás (ki/be forrasztás és külön megírás) árán lehet visszahozni az élők sorába.

    Én végigcsináltam a Tplink710-esemmel, minden rendben volt, de más készülékéért nem vállalok felelősséget!!!

    Az fw-k elérhetők ott, ahol a readme van:FW-k

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák