Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medve úr

    csendes tag

    válasz Kbali #611 üzenetére

    no, nekem adtak hozzá egy XP recorery lemezt (még nem használtam), illetve volt egy TOOLSCD mappa, amiben a progik telepítői voltak, meg driverek, ezt írták, hogy írjuk ki lemezre (én kiírtam, a gépről el is tüntettem), de a kérdésem nem a progikra vonatkoztak, hanem magára az operációsrendszerre, azt írja a könyv, hogy ha a bios bejelentkezésnél üssünk egy F(valamelyiket, nem tudom így hirtelen) és akkor a hozzáadott ecovery lemezről leformázza a tartalmat és a vásárolt állapotában visszateszi az XP-t...

    a kérdés arra irányult volna, ha mondjuk vinyót cserélek, akkor arra is fel tudom e telepíteni erről az oprendszert magát, ez nem rendes XP lemez, hanem Toshiba liszenszelt, valami genuine nemtommi, azaz a toshiba belenyúlt az oprendszerbe...

    nah mindegy, annyira nem fontos, nincs gondom, csak eszembe jutott, hogy mi lesz, ha mondjuk egyszer ilyen előfordul, vagy egy nagyobb vinyót akarok venni és arra feltenni...

    legfeljebb majd akkor meglátom :)

  • Satellite

    tag

    válasz Kbali #611 üzenetére

    Kicsit összekavarodnak néha a dolgok, de sebaj: nem Recovery DVD-t nem adnak az újabb TOSHIBÁ-khoz, (azt természetesen még mindig adnak), hanem Tools CD-t, (gondolom takarékosság, gépenként 1 CD) - és ez is csak akkor szükséges, ha szűz Windowsra akarsz TOSHIBÁ-s környezetet csinálni. (ami azért valahogy sosem jár 100%-os sikerrel, a Recovery-vel ellentétben).
    Rejtett partíció általában az IBM-nél fordul(t) elő, a TOSHIBÁ-nál csak a Linuxos ExpressMedia Player települ fel így, (Pl. P100-138, P100-143, na meg az összes Qosmionál a Qosmio Player és a Qosmio Engine).
    Tehát ha bármikor vinyót kell cserélni, (garanciálisan vagy csak bővítés miatt), akkor a Recovery DVD gyönyörűen felmásolja a gyári image ghost-ját, szőröstül-bőröstül, a Toolscd könyvtárral együtt.
    A nemrégi gépeknél még azt is kiválaszthattad, hogy meghagyja-e a többfelé partícionált HDD-t, (Expert mode) és csak a ''C-''re települjön, vagy pedig egy partícióvá egyesítse a teljes kapacitást.

Új hozzászólás Aktív témák