Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Fecdzo #811 üzenetére

    hááát ez a bajom, hogy a stoppom a fejemben volt... Úgy gondoltam, ha mégis folytatja a terndvonalban, akkor zárom... A target érték is fejemben volt... Amikor láttam, hogy megszakad a folyamatos esés, lezártam... tehát ott ültem 15 percen át és figyeltem...
    és így utólag tényleg nem esett akkorát, mostmár emelkedésbe is kezdett...
    Viszont ha pont időben szállok ki, akkor 35$-helyett 65-öt is nyerhettem volna a dolgon...
    Sajnos nincs mire alapozva kiszámolnom a kiszállási pontot... Nem tudom még mi alapján tudnám meghatározni...A könyvnek már a végén tartok, de ilyen számítási téren nem lettem okosabb. Még párszor úgyis elolvasom...de akkoris.

    Valójában emlékszem miket mondtál. Hogy 6-3 arányban kell lennie a nyereség - veszteségnek... Tehát 3% veszteség ha 6% nyereségre hajtok...
    Viszont itt is az a szitu, ha 3%-ra belőttem volna a stopot, akkor a 70$-os mínusz környékén kidobott volna... Így meg nyertem 35-öt... Igaz ezek szerint totál mázli volt az egész.
    Szal magát a %-okat ki tudom számolni, annyira nem voltam gyenge matekból :) De meghatározni a beszállási és kiszállási pontokat, na az az amiről sajnos fogalmam sincs. Mégha meg is látok egy alakzatot (fibonacci retracement ami a legtöbbször bejött) a kilengések miatt, akkor se tudom jól belőni a beszállást.
    Majd keresek egy estet amikor ez a Fibonacci féle 38,2 - 61,8%-os dolog tökéletesen bejött, viszont előtte kilengések voltak, amik kiütötték volna a stopomat. Mondjuk ebben az esetben meg tudnám határozni a kiszállási ponton, mivel a szabály szerint ha átlépi a 38,2-es határt, akkor 61,8-ig esik biztosan! És ha a 100%-os határt is átlépi akkor 161,8%-ig esik... Ez már sokszor bejött hajszál pontosan. Viszont a beszállás és stoplimitet nem tudom meghatározni ennél sem.

Új hozzászólás Aktív témák