Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz SaNyEe #1614 üzenetére

    Önkontroll rettentő fontos! Szoktam még ajánlani a kereskedés mellé a harcművészeteket(jómagam is művelek egyet) mert fegyelmet és kontrollt lehet tanulni amit később átültethetsz az élet más területeire is csakúgy mint a tradingre. Meditáció is nagyon hasznos! ;)

    Nem szabad hátat fordítani az indikátoroknak teljesen! A lényeg, hogy a megfelelő indikátort arra használd amire anno kitalálták, vagy amire te mgagad bizonyítottan sikeresen megalkottad! Vannak lagging és leading indikátorok! Csak például az RS (leading)I vezető MACD trendkövető (lagging). A trendet mindíg utólag veszed észre, akkoris ha az árat használod. Hisz mire van szükség egy emelkedő trend esetében? Egy mélypontra majd pedig egy völgyre, hogy behúzhasd...addig nem húzhatod be még nincs meg. Tehát az is lagging. Ezt a külföldi szakirodalmak illetve fórumok használják előszeretettel, bár sztem fölösleges ezen csoportosítás, mert azt sugalja, hogy az egyik csoport jobb mint a másik. Pedig nem így van. Szerintem sokkal jobb a Kecskeméti féle csoportosítás: trendkövető, momentum, voltailitás, forgalom.

    Van pár rendszer a buksim fiókjaiban....és ez a nagy bajom a mai napig. Sok ötletem van és ebből csak kevésre marad időm alkalmazni mert a többi kimegy a fejemből. Utóbbi időben már lefogom írni őket....

    Hát, nem volt nehéz ráhibáznod.... :DDD hiszen itt trendből vagy sok kicsi kitörésből lehet profitálni...nameg kamatkülönbözetből, de az más tészta... ;)

    Beleolvastam, elég jónak tűnik ez az ebook....vagyis használható....első blinkre... ;)

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák