Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz építész #8036 üzenetére

    A cipő divattermék, meg mondjuk a tíz év meglátszik rajta. A táp (egy bizonyos szint alatt :-) ) nem divattermék, a 10 éves ugyanúgy képes megbízhatóan, hosszú évekig kiszolgálni egy mai gépet, mint az új. Meg nem tudom, talán más piacokra dolgozunk, nekem egy rahedli régi FSP, csíftek tápom van, amit rendes, normális használt áron tudok értékesíteni javítás, TMK után. Mivel nem érdekem, hogy szart adjak el, és amúgy is hozzám kerülnek vissza ügyfelektől a hibás cuccok, bátran merem kijelenteni, hogy elenyésző gond van velük. Én pénzt ugyanúgy nem adok egy 3 éves tápért sem, akkor sem, ha 750W-os, mert miért adnék, ha van ingyen is, de ügyfél meg örömmel veszi meg a régit, nem az fogja érdekelni, hogy hány éves, hanem hogy működjön, és ez közös érdek. A régi típusoknál meg már ismert jószerivel minden hülyeségük, a félvezető ilyen távlatban nem öregszik, trafót nehéz elrontani, a többit meg ésszerűen lehet javítani, megelőzni. Azóta már van öregedő, belül stikában átütő, 320V-ról közvetlen indított PWM vezérlő, meg vasmag repedésével elhaló tekercsek, a pártíz mikrós kondik meg a borda tövében szintén nem vetítenek hosszabb szervizmentes élettartamot előre, mint egy normálisan javított régi táp.
    De tegnap még arról beszéltél, hogy egy régi táp e-hulladékba való, és nem arról, hogy csak piaci értéke nincs, mert mondjuk ezutóbbi állításod helyt áll, itt a PH piacán minden bizonnyal, ezért is nem görcsölök már régen itt eladni ezekből..

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák