Új hozzászólás Aktív témák

  • Badman 4ever

    őstag

    Most történt velem, hogy a Compaq-om 90 W-os tápján kedves testvér átbillentette a kapcsolót a 115 V-os állásba, minek hatására amint áram alá került a gép (elosztón gomb lenyom) egy nagy durranással és büdös füsttel találkoztam. A tápnak ránézésre semmi baja, nincsenek púpos kondik így 11 év után se és minden tökéletes állapotban van benne, égés sehol, kivéve az olvadóbiztosítékot, ami eldurrant. Amikor lecseréltem akkor is ugyanilyen durranással válaszolt a táp, pedig 230 V-os állásban volt már. Új tápot nem tudok belerakni, mert egyrészt speckó alakú és a házzal részben egybe van építve és 14 pines. A gépnek nem lett baja, a másik Compaqom tápjával megnéztem. A kérdés, hogy miért durranak el a biztosítékok, hogy javítható a táp, mit cseréljek?
    Így néz ki, ez egy pár hónapja készített feszültségteszt:

    Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Új hozzászólás Aktív témák