Új hozzászólás Aktív témák

  • McII001

    csendes tag

    Üdv fórumozók!
    Lenne pár kérdésem az angol tanulással kapcsolatban.
    Kb. 6-7 éve tanulok angolt, ez idő alatt kb. 6 angoltanárom volt, tehát nem csoda ez a szép teljesítmény, hogy elég keveset tudok angolból. Az anyaggal sem haladtunk rendesen, meg az angolórákat kb. egy közös beszélgetéshez tudnám hasonlítani. Mostmár középsuliban vagyok, itt van német két tan nyelvű oktatás, szóval az én osztályomban elég kevés németes van, ezért az angolosok 2 csoportra lettek felosztva. Én szerencsére a jobbik csoportba kerültem, de nem azért, mert én annyira jól tudok, hanem azért, mert a többiek még ennyire se tudnak mint én. Itt elég rendesen kell tanulni, az általános sulihoz nem is tudnám hasonlítani, ahhoz képest ez ég és föld. A tanár szerint 3. vagy 4.-re lesz középfokú nyelvvizsgánk. Ennek nagyon örülök, csak az a gond, hogy ebben a suliban csak egy nyelvet tanítanak ennek az osztálynak. Csakhogy én mindenképpen 2 nyelvvizsgát szeretnék letenni, és egy nagyon jó tervem is van rá, a kérdés az, hogy szerintetek sikerül-e megvalósítani?
    Mert arra gondoltam, hogy itthon angol sorozatokat néznék angol felirattal. Ilyen sorozatok pl. a Dexter, The walking dead, Friends, Poirot, South Park, How I met your mother. Ezeknek megvan az angol és magyar felirata is, szóval ha nem megy a fordítás, csak ránézek a magyarra és megvan. Csak az a probléma, hogy nem nagyon értem az angol beszédet, eddig angol zenéket se nagyon hallgattam, tehát nagyon idegen és gyors számomra az angol beszéd. Szerintetek ez változni fog?
    És ezzel azt tervezem, hogy 10. végére meglenne az angol középfokú nyelvvizsga, ezután a nyári szünetben csak németeznék (magántanárral is), és akkor csatlakoznék a németes csoporthoz, és 2 évig németet tanulnék. Szerintetek 2,5 hónap alatt lehetséges feljönni 10.-es német szintre a nulláról? És másfél év alatt egy ilyen nem túl jó angol szintről lehetséges megcsinálni egy középfokú nyelvvizsgát? Meg úgy egyáltalán, nagyon nehéz egy középfokú nyelvvizsga? És 2 év alatt meg lehet csinálni egy német nyelvvizsgát?
    Nagyon köszönöm aki elolvasta, és előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák