Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Livius #86168 üzenetére

    Szia

    Nem kedvencem a Telekom, elég sok panaszom van feléjük, ezt az elején.
    1: Melyik cég dolgozik ráfizetésre (Mészáros és környéke céget most hagyjuk az nem piaci cég)? Kötelező a gyorsító opció? Szerintem nem. Minek költene egy elavult technológiára mint pl. a rézre? Mekkora támogatottsága lenne már, ha inkább rézre költene, mint optikára pl.

    2: Nagyobb lett a csomag? Több lett benne a "HD" csatorna? Olcsóbb lett? Szerintem mindre igen. Minőség? Még sokkal jobb, mint a helyi kábelTivi. (talán, ismétlem, talán ha eljutnak odáig, hogy nem kell rézen szolgáltatni, akkor talán (!) lesz módjuk ezen is változtatni. Sok platformot fenntartani nem olcsó, ha emelnek az árakon, akkor meg azon morogsz.

    3: Nekem és még kb. 400 családnak a településen, egy új iskolának, benne 600 gyereknek, akik közül legalább 150-200, akinek még internetre sem futja otthon... Ennyit a jó helyre születésről....

    4: Nekem se lenne, ha nem lennék Teleroncs előfizető, de mivel vagyok, azóta van 4G/B20 mióta telekom megcsinálta.

    5: Reagáltak egy másik cég lépésére, arra jó volt akkor, hogy jelezzék azt, hogy van/lesz válaszuk rá.

    6: Nem tudom a digi, vagy a UPC itt nálunk a 100-as csomagjában ténylegesen mennyi jön, majd megkérdezem akiknek van. Jaaa, ahhoz jó helyre kell születni, mert ilyen gyéren lakott településekre, semmit nem szolgáltat egyik sem. Nyilván a profit fontosabb nekik... Bocs. Jössz mindig az 1/1-el. Ha jól tudom, van egy olyan törvény talán, hogy nem bújhat a szolgáltató a kötelező minimum mögé, törekednie kell a csomag maximuma felé. Igen, ezt neked kell elérni, ha olyan a helyzet. Nyomulni, fenyegetni őket, és biza még fel is nyomni a hatóságnál. Más nem fogja akinek jó.

    7: Magenta nem érdekel, ez a kapcsolati szarság sem. Ez egy plusz izé, érted ugye? Plusz.

    8: Eddig fizettem 11660Ft-ot 50-es netre (vdsl) és családi hd-re. Most egy ezressel kevesebbet, 1000-es netre, szuperCSHD-re, és alap telefonra. Lehet, hogy nem sok az 1000 havonta, de kevesebb és többért.

    Ha EU-s forrásokból fog kiépülni az ország optikai rendszere, ami így időbe fog kerülni, de ennek talán lehet hozadéka az, hogy az IPTV is egyszer minőségi lesz, akkor hajrá, én örülni fogok neki. De addig van lehetőség digi, upc (már ahol nekik megéri) szolgáltatásra, sőt, ahol nem éri meg nekik, ott lehet venni tányéros tv-t. Meg ott a mindigTV is. Van lehetőség választani szerintem.
    Én eddig se nagyon néztem SD adásokat, most sem fogok, a HD pedig már nekem elfogadható.

  • kchris78

    veterán

    válasz Livius #86168 üzenetére

    szerintem mar nincs az orszag 80%-nal xDSL. A koaxot mar baromi reg telepitik az orszagban, ha az ember mind a 3 szolgaltatot nezi mar jo esellyel van koax a legtobb helyen.. Melleseleg hiaba telepit vDSLt a szolgaltato ha a rez szar hozza. Embert meg fizessen azert optika telepites helyett hogy a rezzel foglalkozzon? Kicsit zsakutcanak tunik!

  • yetmanus

    tag

    válasz Livius #86168 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólókkal.

    1. Gyorsító opció:
    Most gondolj bele, a T egy integrált szolgáltató, a 4G-t elsősorban mobilra találták ki, viszont ezzel valamennyire az elmaradott (DSL) hálózatú területeken probálnak segíteni. Mindent egyszerre nem ereszthetnek rá a tornyokra azonnal, mert akkor meg a mobil ügyfelei szívnák meg. A flip DSL+4G-nél volt egy korlátlan próbálkozás, meg is büntette őket az nmhh, azóta inkább csak finomítanak rajta az új internet portfólióval. A hatóságnak nincs a vezeték+4G-re szabályozása. Örüljünk hogy van lehetőség, nincs mindenhol optika, legalább próbál valamit kezdeni a hálózatával. Vannak még lehetőségek benne, vektoring, központbővítések, stb, de a technológia kezdi elérni a határait.

    2. Új nagy tv csomag bevezetése (szcshd)
    Szerintem a csatornakiosztás rendben van, bár több HD-t el tudnák viselni. Még mindig jobb mint a digi saját csaronáival teletömött kiosztás, 130 csati mindenre untig elég. A 80%-os DSL-t azért nem mondanám, korábban épp kifejtettem [link] itt, Szóval gondold újra ezt a 80%-os DSL-t. Nekem koaxos triplám van, a teljes full HD-t kapom, a tv-m tökéletesen hozza. Korábban többen is kifejtették már, hogy lehetnek minden szolgáltatónál olyan területek, ahol valami baj lehet a hálózattal és nem úgy kapod a tv-t ahogy kéne.

    3. Netmánia 1000 bevezetése
    Gondold újra, parancsolj, itt egy cikk: [link]
    700 ezer optika háztartás, és ez Telekom részről, és nagyrészt mostanában csak ilyet húznak, kopogtat a 21. század, lassan 1millió háztartásban lesz T optika.

    4. Új mobil portfólió (ide a tegnaptól érvényes korlátlan net is, diák és fiatal opció).
    Mindhárom szolgáltatót megjártam. Kb 8 év voda, 2 év telenor, 4.éve telekomos. A szolgáltatással elégedett vagyok, az integrált kedvezmény pont jól jött, és az új portfólió is, azt kapom amire számítok, pedig nem annyira szerencsés helyre születtem.

    5. flip márka bevezetése.
    Fentebb leírtam a helyzetet, a DSL miatt szálltak beléjük, azt ki is kellett vezetniük, valahol a digivel csak rézen lehet versenyezni ahol nincs optika, de az nmhh ezt is 'megoldotta'. Legalább akkor a digi is odafigyelt volna sok helyen az áraira. Nagyon jó h vannak újdonságok, de többször is leírtam, hogy nekünk fogyasztóknak az a legkirályabb ha a 3 nagy szolgáltató metszéspontjában lakunk, és ilyen lépésekre kényszerülnek a verseny miatt. Verseny. Végre.

    6. Új otthoni net portfólió, benne koax 250megával és dsl 100megával
    (#86169) ungawa leírta a lényeget, megjegyzem már a flipnél sem 1/1 mega a garantált.

    7. Magenta kedvezményrendszer finomítása
    Mióta csak elkezdtem figyelgetni az árakat, agyaltam a dolgon, hogy hogyan kéne ezt a magentát kalapálni, és hát hoppá plusz nélkül is van létjogosultsága. Egy ezressel lenne olcsóbb az előfizetésem, ha nem a tripla spec ajánlatom lenne hanem hoppá plusz nélküli magentám. És ehhez járna a magenta készülékkedvezmény. Ilyet másik szolgáltató nem tud. Ha ezt 4 hónappal ezelőtt lépik meg, vígan magentás lennék 2 új készülékkel, de hát... Majd talán 2 év múlva. Kapcsolat pont: sosem értettem miért erőltetik, kíváncsi leszek h mi lesz helyette.

    8. Árcsökkentések, spec kerületi ajánlatok bevezetése.

    Megnéztem a rokonaim régebbi számláit, 120 mega netért és sima családi+HD-ért alap telefonnal spec I. területen is elkértek 8-9ezer forintot, most 6-6,5 ezer a spec I. több csatival nagyobb netekkel, és ez másfél éves időintervallum. Ha a Spec II. árait nézem is, a net és a telefon lett drágább, de ha ott van mellette a nagy tv csomi, akkor nem drágább. Semmivel. Másrészt ott vannak az ezeknél is durvább kerületis ajánlatok (akik ugye jó helyre születtek, na), egyik haverom a 13. kerületben 5500at fizet a szuper cshd-ért és a gigabites netért. Ez szerintem azért odab.sz.

    Valljuk be, az összes szolgáltatóra lehet valamiért haragudni, A Telekomra is. Te pl azért, mert a netet nem ingyen vagy annál olcsóbban kapod, és a kérésedre nem húznak pont eléd ki egy optikai gerincvezetéket. Meg tudom érteni. Nálad akkor jön el a kánaán, ha optika lesz, és digi/upc versenytárs, onnantól van lehetőséged valamire. Dchard is vált, mert nem elégedett, de nem zárja ki h visszajön 2-3 év múlva, ha a T virít valamit a hálózattal vagy az árral. Ezt hívják versenynek. A fenti 8 pont is azt hivatott szemléltetni, hogy a többi szolgáltató nyomulása kikésznyerít valamit a szolgáltatónktól, ha nem is mindent, de legalább történik valami! Ha nem történne semmi, akkor meg az lenne a baj.

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

  • Marmonkanna

    tag

    válasz Livius #86168 üzenetére

    valaki meg tudná mondani, hogy az 1. pontban említett napi adatkorlát konkrétan mennyit jelent?
    köszi.

Új hozzászólás Aktív témák