Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcll

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #62420 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a segítségeket, sikerült megoldani mindent. Elsőnek próbáltam a Cisco-n beaktiválni a Bridge módot, de azt valóban nem lehetett még html injection módszerrel sem. Azaz átállítva Bridge-re a "not allowed" válasz volt. Tehát benne van, de mélyebben van az letiltva. A végén a DMZ lett valóban a megoldás, viszont azt nem árt tudni hogy az aki használ dyndns-t, annak a dyndns bejelentkezést a Cisco-ban kell beállítani. Ha a saját routerben állítjuk be, akkor a Cisco IP-jét fogja felhúzni a Dyndns. Nálam ez a 192.168.0.100 lett akármit is csináltam. De a Cisco-ba beállítva ez is rendben volt. Amúgy meg sajna CSAK a dyndns.org DDNS szolgáltatót fogadja el a modem, semmi mást. Az meg fizetős (nekem szerencsére van accountom, így nem okozott problémát). Tehát az aki nem dyndns.org-os az vagy előfizető, vagy nem tudja használni. Szerencsére a UPC-nél (ahol én vagyok) ez nem lenne probléma, mert alapból fix IP-t adnak (holott ezt én nem kértem külön), a modemben is fix IP-vel csatlakozik fel.
    Szóval így megy minden, a portforwarding-ok, a VNC, a router távoli elérése, szerver távoli admin, és ssh, továbbá saját VPN tunnel, biztonsági kamerák, minden.
    A T modemjét (routerét) nem akartam beállítani hogy azt használjam Anyámék routere helyett, egyrészt mert vannak speckó beállítások, másrészt nem szeretek olyan cuccot használni amin egy adott cég szoftvere fut mert ki tudja azzal távolról mit látnak, mit érnek el. Bocs de ilyen téren kicsit paranoiás vagyok, láttam már nem egy érdekes dolgot. ;)
    Szóval köszi mindenkinek.

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Új hozzászólás Aktív témák