Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz Cs1csó #16141 üzenetére

    Hasonló problémám van, mint ez előttem szólónak, annyi még , hogy a viszonylag gyakori(heti) áramszünetek mellett, napi szintű áramingadozások vannak (látható világítás féynerőingadozás, párátlanító/légkondi lekapcsol, gép/TV eddig jól tűrte).
    Nekem viszont ha nem olyan egetrengetően fontos az áramszünetek alatti gép-készenlét, ez esetben egy ilyen komolyabb túlfeszvédő elég lehet vajh'? Vagy ez a szintén APC, de durva 2800J-energialökésre méretezett ? (+ ezek nem utolsósorban rendesen szűrik az EMI/RFI zajokat)

    Ha ezekkel a hálózat felől is levédeném a fesz.tüskéket akkor inkább az utcáról bejövő koaxot vagy a router-gép közti benti utp kábelt szűrjem?
    Légkondik elé meg gondolom mehet az 1-es APC túlfeszvédő.

    Esetleg ha végül gép/monitor elé mégis egy UPS kerülne, akkor lévén szinte mindig gép mellett vagyok, ha az be van kapcsolva, jó lehet egy "buta" szün.mentes is? Pl APC Easy széria
    Kvázi sinust vajon az EVGA 750 Supernova aktív-pfc-s tápom szeretheti-e?

    /gondolom egy 1000VA/600-700W-os cucc elég lehet a konfig (6700k/ 2070s / 2hdd/ 2ssd / 5 venti) + TV(monitorként) -hez. ; konnektoros fogy.mérővel konfig peak 330W, TV+speaker+sub: 120w/

    szerk: ez az FSP Champ tiszta sinusos+online-ként hogy lehet ilyen olcsó? Nem ment a minőség rovására az "olcsósítás" (hasonló kategória APC-nél 3-4x áron fut.... na akkor most ki a hunyó ? ;] )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Cs1csó #16147 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek a gyors válaszokat;
    ..lenne még pár problem :B

    A mélynyomóm GRD-ja szépen összeszed vlmi zajt a sz.gép PSU/VGA/CPU-tól (terhelésre jó kis változó frekis magas cicergő hang, amely kb hallgathatatlanná teszi normál jelszinten a hangrsz-t), ezért most átmenetileg -tudom elítélendő módon- megcsíteltem 3-->2 plugosra (GRD szigsz. mod :D ) a sub tápcsatiját. (ezzel semmi zaj)

    De ha jól gondolom, az online -sinus UPS megoldással a sz.gép okozta föld-hálózati zaj is jó eséllel megszűnne?

    Emellett ahogy nézem ezeknek az online real-sinusosoknak (SPS Mid1000i / FSP Champ 1000) - gondolom a jobb hatásfok okán- az effektív telj. 900w körül mozog, szemben egy line-int./ál-sinus 600-700w-jával szemben (1000VA-es), már csak ezért is megérhetné ez nekem. (mert ok most kb 450-500w a peak, de egyrészt idővel azért fárad majd az újonnan 600w-osnak mondott UPS, másrészt ha lesz vga/cpu/egyéb upgrd, nem gond ha kicsit tágabb határok közt mozoghatok)

    Emellett a gépet most is a garázsból elosztóval táplálom (így az említett cicergés halkabb/elviselhetőbb volt).
    Tehát nem gond az online UPS zaja. (menne az is a garázsba - házon belüli, így nincs fagy)
    Na meg ha a sz.gép modern, remélhetőleg kvázi-sinus kompatibilis tápja mellett a TV/modem/riasztó is rá lenne aggatva az ups-re, akkor gondolom nem baj, ha ezek -az esetleg- nyomibb tápok is valós sinust kapnak.

    Szóval kérlek benneteket értsetek egyet velem az online-sinus cumó beszerzésének tekintetében. :DDD

    ps.:
    SPS SOHO ups-ben van AVR?

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Cs1csó #16149 üzenetére

    :R

    Kacsingatok FSP Champ 1000VA felé, végül is kb annyiból jön ki mint az APC 1400VA(700w) Back-UPS-e.
    Tény, az FSP ára verhetelen, a többi nem elszállt.. khömm APC khmm... :DDD árakkal bíró társaihoz képest (Legrand Keor LP/ Cyberpower OLS 1000e / Eton 9e 1000VA) 40-50e a mínusz.

    Már csak az a fránya megbízhatóság ami bizergálja tsőröm; ami valljuk be egy ilyen tételnél elég nyomós érv.
    Pl. Amazon.de-n 3.9/5 az értékelés, pár érdekesebb történettel, de Amazon.it már 4 felett 90+ értékelésből;
    itthon iPon-on 4.8% a meghibásodási aránya (ez mondjuk nem jó), persze itt meg nem tudjuk hgy mi az ok, mert pl ha csak az akksik döglenek idő előtt, az nem feltétlenül hiba, inkább az onlineság mondhatni velejárója.

    Te melyiket ajánlanád?
    SPS FSP, esetleg valamelyik a többi felsorolt közül?

    Addig túrom én is kicsit a netet, esetleges elrettentő példák után kutatva :D .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Cs1csó #16151 üzenetére

    Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat, sokat segítettél a döntés meghozatalában;
    amely igaz még formálódik, de az infók tudatában már sokkal inkább tisztábban látok.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz golya87 #16153 üzenetére

    ragaszd bele :DDD
    .
    .
    .
    de inkább, hacsak nem garis, vidd szervízbe, sztem bagórt kicserélik egy nem lötyögősre

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Csapkod a villám, random áramszünetek, villodzó villany...ehh.
    Nah, elég a parából!
    UPS-re fel! :))

    Fogy.mérővel pc (cuccoknál az #1) terhelésen (cpu-z stress+superposition 1080p extr) + a masszív erősítő(sv-227) kb 40% hangerő mellett (itt már nagyon-nagyon meggyőző a hangerő) kijött ilyen 470-480W, mellé a "monitorom" 70-85W.
    Router gondolom max 10-20W, DAC + USB elosztó is max 10-10W.

    Ok ez így kb 600, 1.75x és kijön 1000W.

    De: kérdés, hogy az egyébként kb így 70-80W-ot mért/fogyasztó erősítő kerülhet-e olyan szituációba, hogy hirtelen kivesz -egyébként a tesztelt hangerőnél halkabban hallgatva- ennél jelentősen többet (elméleti maximuma 450W!) a hálózatból?
    Emellett felmerült, hogy a papíron 325W-os SUB-ot is rákötném, de az szintén rizikós a 800W-os csúcsfelvételével. Bár annak is megmérve, "nagy" hangerőn, basszustúlsúllyal 100W-ot kaptam. :F
    Szóval nem tudom, hasonló a kérdés, mint a hifi erősítőnél.

    Mindezt azért, mivel jó lett volna, ha minden a gépre, hifire aggatot cumó kapott volna védelmet, bár túlfeszvédő van így is mindenhol(APC Surgearrest).
    Emellett hifi/zene komponenseknél pedig talán a "tiszta" sinus megléte sem feltétlen hátrány.

    Mindezek fényében egy kettős konverziós alt-ban gondolkodom.
    A komprumisszummentes megoldás, ha jól számolom, 1500-2000W körül lenne, ha csak PC (és talán a hifi amp) akkor 1000(de inkább ~1200-1300W).

    SPS -ek , Huewei -ek is ajánlottak vagy inkább itt is Eaton/Cyberpower(Legrand -ok?)a nyerők?
    ...na és persze az APC, de ott kb az egész rendszer árába fájna, egy fentiekhez hasonló jellemzőkkel bíró típus

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz cinemazealot #18542 üzenetére

    Értem, akkor már csak annyi a kérdésem, hogy egy "valós" sinust előállító (pl ez a cyberp) és egy kettős konverziós, de valóban AC sinushullámot előállító ups között mi a különbség? (amennyiben ez utóbbi által keltett zaj nem gond -garázs-, ill. nem számolunk ezzel az paraméterrével.)
    Kérdezem ezt esetleg -és kicsit félve :B - a zenei "hifi" szempontok felől is megközelítve.

    Ergo: árban (900w körül) e fenti alternatívák tekintetében alig van különbség, így felmerül van-e értelme a "sima" nem dupla konverziósat venni, amikor a duplán alakítósból kijövő tényleg zaj és zavarmentes áram esetleg járhat némi előnyökkel hifi komponensek tekintetében (amp/dac/pc ...subot nem feltétlen sorolnám ide, csak kicsit :DDD ).
    Ugye vannak e téren egész komoly agymenések: kezdve a megdöbbentő árú tápkábelektől, a kiépített tápösvényen át a milliós tápregenerátorokig (persze ezek puszta léte nem feltétlen jelenti egyben az indokoltságukat is ...vagy is hát ki tudja :F );

    Nos legtöbbször e termékek leírásában a tápjel tisztatáságát, zavar és zajmentességét/ szűrését hangsúlyozzák előszeretettel.
    Ám ha jól értem ezeknek a feltételeknek egész jól megfelel ez a dupla konverziós ups alternatíva (gondolom a legjobb/tisztább az lenne, ha eleve az akkus DC mehetne a hifi cuccokra, amik a szükséges rossz AC-->DC átalakítás nélkül fogodhatnák azt).
    Itt gondolom -főleg a hifis vonalat figyelembe véve- a duplás UPS invertere a leginkább kérdéses, hogy milyen minőségben állítja elő az akkus DC-t újból váltóárammá.
    És ahogy elnézem e duplás UPS termékvonalon ez elég komoly árképző tényező.

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Némi infó a a beszerzett UPS-ekről (CyberPower UT1050EG, Eaton 5E 850i USB, APC Back-UPS 850VA (BE850G2) ) :
    mindegyik jól együttműködik PC tápokkal (amit próbáltam:
    APC/Eaton: EVGA 750 G2; Eaton/CP: Corsair VX550 és Seasonic Core GM 650W Gold), tehát szimulált áramszünet esetén mind szépen bekapcsol, majd vissza, nem kapcsol le a pc-táp. Ilyen 150-200w-ig szépen tartják magukat (konfigok alapon +böngésző, irodai progik).
    Alapból mindegyik hangtalan, ha aktívan bekapcsolnak, CP kicsit zizeg, de nem vészes.

    Viszont némi negatív tapasztalat: a Cyberpower -a többivel ellentétben- egyáltalán nem tolerálja az APC Surge Arrest túlfeszvédőt, mégpedig ha az UPS elé van bekötve(védve az UPS-t is): áramkimaradás esetén átkapcsol, tartja magát, de ha visszajön az áram, lekapcsol az CP UPS a francba, a rákötött cumokkal együtt; újra kell indítani/nyomkodni :( .

    Egy sok éves, nyomi Belkin(SurgeMaster) túlfeszvédővel vagy fali aljzatból(még jó, hogy) nem produkálja mindezt, j. héten megnézem az APC egyaljzatos túlfeszvédőjével, mit szól a CP hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Cs1csó #18612 üzenetére

    Jaja, gondoltam, ha már begyűjtöttem egy kazallal, megosztom milyen ízük volt. :))

    Pl egy másik tapasztalat:
    Legrand Daker DK+ nagyon jó paraméterekkel, jellemzőkkel bír, de pl DC on AC jelenséget produkál: ez torroid-trafós cuccoknál (komolyabb hifi/AVR erősítők pl) okozhat fizikai "zümmögést" az eszköz készülékházában, főleg, ha nagy teljesítményű a trafó/fogyasztó. Igazándiból úgy néz ki, ez csak egy zavaró tényező, de jó ha tudjuk, hogy a csendhez kelleni fog egy jó DC blokkoló.

    szerk: egyébként elképesztően kevés alapos teszt, szétszedős, elemzős ups cikk/video/adatbázis (pl, mint psu-knál) van a neten, főleg felső-középtől felfelé

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák