Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Teasüti #7154 üzenetére

    Mert rajta szokott lenni. :-)

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • Proci85

    senior tag

    válasz Teasüti #7154 üzenetére

    Az elektrotechnikában számtalan esetben a földelést és a negatív pontot több helyen összekötik az áramkörön.

    Saját műszeres méréssel tudom, hogy ha pl. a szünetmentest rosszul földelt aljzatba teszed, akkor csúnya feszültségek tudnak jelen lenni. Volt, hogy olyan helyre került a szünetmentes, ahol a Nulla-Fázis között 230V-ot, Nulla-Föld között ~120V-ot mértem. Ennek eredményeképpen konkrétan több kondenzátor felső fém lapján fázis és ~120 váltakozó feszültség mérhető. ->> Gyakorlatilag a rossz föld potenciál ráment az egyenáramű alkatrészekre. Pl. kondenzátor palásta, FET-ek hűtőtömbjeire. Vélhetően azért, mert a földelés és az egyenáramű negatív/árnyékolás a földdel össze volt kötve.
    Hasonló jelenségeket mértem akkor is, amikor földeletlen aljzatba tettem a szünetmentest. Ennek meg az lehet a magyarázata, hogy a kapcsolóüzemű cuccokokat nincs mi leárnyékolja és szórják magukból az indukciós erővonalakat, ami feszültségként megjelenhet bizonyos részeken vagy eleve átszivárog itt-ott, amit a földelés alap esetben levezetne.

    Az elektronikában gyakran összekötjük a földet az egyenáramű negatív táppal vagy alakítunk ki a NYÁK fólián egybefüggő részt, ami negatív. Ez árnyékol és ezt általában földhöz is kötik.

    Itt van előttem egy Back-UPS CS 500 panel, a földelés rögtön az USB-s adat kábel csatlakozójához megy, pedig az full egyenáramú rész:)

    Szóval igen, a földelés, a negatív, árnyékolás címén simán rajta lehet a házon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák