Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz markussandor #19575 üzenetére

    Akkus üzemben is érdekelhet, hogy milyen a teljesítmény tényezője a fogyasztódnak, hiszen a UPS-edet a fogyasztó látszólagos teljesítményfelvétele meríti (VA), nem a hatásos (W). Ha tehát a hatásos nagyjából állandó, de a látszólagos (a vacak teljesítmény tényezőnek köszönhetően) nagy, akkor hamarabb merül le a szünetmentesed, így rövidebb lesz az áthidalási időd. :) Ha viszont úgy döntesz, hogy áldoznál a rossz teljesítmény tényező miatti többlet fogyasztással azért, hogy szögletesebb jelalakkal is eldöcögjön a PC-d, akkor jó volna, ha a PSU kaphatna valamilyen szervizjelet a UPS-től, hogy "most éppen áramszünet van, nyugodtan kapcsold ki az aktív PFC-det, ha nem akarsz a kardodba dőlni a ronda négyszögjelemtől"... Szabadalmaztassuk az ötletet? ;)

    A linkelt cikket egyébként én is megtaláltam, de azért nem linkeltem be, mert nem ad magyarázatot arra, hogy miért olyan ronda tüskés a PFC nélküli tápegység áramfelvétele.

    MrZed001
    Nem egyértelmű számomra, hogy a négyszöggel közelített jelalak 0 V-os szakaszai vagy a felfutó élek tüskéi azok, amik okozzák az APFC-vel való inkompatibilitást. :F Erre kéne egy jó forrást (vagy reprezentatív tesztet) találni. Mert ha ez kiderül, akkor már kvázi szinuszos UPS közelítő jelalakjából is lehetne következtetni arra, hogy az képes-e együttműködni APFC-s táppal vagy sem.

Új hozzászólás Aktív témák