Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz MrZed001 #17295 üzenetére

    hát ez attól függ szerintem, hogy milyen felhasználásra kell. Egy átlagos családi háznál valószínűleg így van, de:
    1. nálam nem jelent problémát éjjel 2-kor, nincs közel a szomszéd. De ha közel is lenne, a milliós beruházásomat nem a szomszéd kényelme alapján hozom meg, évente 2x kibírja, ahogy én is mikor megszólal mások riasztója tévesen
    2. kétségtelen hogy szakembert kell megbízni a kiépítéssel
    3. ez nekem nem jelent gondot mert van 3 nagy rackes APC-m (meg jópár kicsi Cyberpower), amik simán áthidalják a kimaradást amíg kapcsolna az aggregátor. És az egyenletből nem akarom kihagyni az APC-t mert végső esetben valaminek le kell állítania a gépeket szabályosan.

    ugyanakkor:
    az én vállalkozásom a saját ingatlanomban van. A 3 nagy rack szekrényemhez tele szerverekkel és hálózati eszközökkel (+ még jópár egyéb dolog azon kívül) nem győzöl annyi akkut venni, hogy tartsa több órán át, csak csilliárd forintokért. Amit aztán szintén csilliárdokért cserélhetsz is mikor elöregszenek. És akkor csak pár óráról beszéltünk, nem "végtelenről" ami elérhető az aggregátorral + benzinnel. Így első ránézésre többe kerülne az akku mint az aggregátor kiépítéssel együtt, az akkucseréket meg sem említve. Oké az aggregátorra is kell költeni karbantartás miatt, de szerintem közel sem annyit.
    Szerintem nekem az APC + aggregátor az út, nem a csillió akku.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz MrZed001 #17295 üzenetére

    Szia,

    Ezen az akksipakkos dolgon én is régóta agyalok áramszünet esetére.
    Mivel már újra vezetékezni nem tudom a 3 fázist, így kénytelen vagyok a teljes házban gondolkodni, de nemigazán jöttem rá megoldásra.
    Amit szeretnék:
    - 24 órás fenntartás max.
    - Jelenleg olyan 10-12kw a napi fogyasztás, egy 15kw-ra terveznék.

    Ez milyen eszközvariációból lehetne kivitelezni vajon?
    Aggregátort ismerem, ahogy írtad azok miatt nem szeretném.
    Tesla akkupakk horrorr áron van.

    joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Új hozzászólás Aktív témák