Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    válasz Cs1csó #13082 üzenetére

    Igen, a villámlás ellen nem lehet 100%-os védelmet kiépíteni. Legfeljebb minimálisra csökkenthető a baj bekövetkezte fél-1 milliós költséggel (már amilyen infókat találtam a neten kertes házak esetén). Viszont amikor a villanytűzhely leveri a házban az áramot és éppen megy minden fogyasztó (amiket felsoroltam), elég fájdalmasan élem meg az eseményt.

    Sikerült reggel megnéznem a gyári adatokat. Gondolom ezek használatkor 1,5-2x-ére is megnőhetnek.

    Panasonic TV - 44 W/h
    ps4 pro - 110 W/h
    Asus router - 5,8 W/h
    Denon AVR x520bt - 310 W/h
    Zyxel NAS326 - 8 W/h
    Xiaomi Mi Box 3 - 5 W/h

    Ez így kb. 500 W/h. De gondolom használat közben ez elérheti a 700-900 W/h-is, mint ahogy írtad is. Az erősítőre egy b&w 650 subwoofer is csatlakozik, ami külön kapcsolható. De mindig működésben van.

    - Akkumulátor csere hogy történik? Szabvány szerint pótolható az akku, vagy gyártó specifikus?

    Tehát a lényeg, hogy a jelenlegi fogyasztásom mellett ezeket a paramétereket kell néznem:
    Látszólagos teljesítmény 1500 VA
    Hatásos teljesítmény 1000 W

    A rövid idő mit jelent egy UPS esetében? 5-10 percnyi erő van benne, hogy mindent leállíthassak?

    Amit még elfelejtettem: hozzávetőlegesen mire kell számítani költségként az általad linkelt UPS akku cseréjekor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák