Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ramachandra

    tag

    válasz PrinceHerceg #12266 üzenetére

    Hi, A hetvegen a kezembe kerult egy Creative Zx kartya es hamar fetunt nem Nichicon FG van rajta mint a Xonar-on, hanem Nichicon SW ami csak a belepo audio szint, ez fotokon eddig nem tunt fel, mert csak nehany arnyalat a szinbeli elteres a ketto kozott. Azt azert igy is sikerul elerni, hogy nincs agressziv hangja, viszont nem olyan letisztult mintha FG-vel szereltek volna oket. A ter erzese is visszafogottabb az alsobb szeriakon.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz zack #12269 üzenetére

    Ez igazából csak azért érdekes, mert még a belépő szintű audió költségét is soknak találta a Creative és lespórolta a későbbiekben a Z alap kártyáról. Letelt a beetetési idő. Amúgy mivel audiofil vagyok pontosan ezért hallgatok PC-n zenét, igaz a hangkártyákat már csak külső DAC-ok miatt használok, meg néha szórakozni. Viszont tény, hogy PC-nek belső hangkártya az egyetlen opció ha nem elég a két csatorna és minőség-költség is szempont, tehát nem igazán lehet őket mire kiváltani.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz HSM #12271 üzenetére

    Az XtremeMusic kártya Cirrus Logic DAC-al van szerelve ami nem a leg letisztultabb hangú DAC. Dögös, jó 3D reprezentációval és nem túl érzékeny a felvételi minőségre, viszont 1 chip csinál mindent és ez nem a legjobb megoldás az áthallások miatt. Tisztaságban lehet észrevenni a különbséget főleg az XtremeMusic és a 4db DAC-al szerelt X-Fi Elite Pro között. A muting circuit is észrevehetően degradál az XtremeMusic-on.
    A te kártyádon AK4396 DAC-ok vannak ami elég kényes jószág a körítésre, lehet utálni és nagyon szeretni ettől függően. A közép tartományával határozottan remekel, semmin nem hallottam hozzá hasonlatos vokált eddig. A basszusa viszont nem szokott falat törni, és más DAC-hoz szokott fülnek tűnhet akár tolakodónak.
    Ami a kondenzátorait illeti, nem lehet tudni pontosan micsodák, lehetnek akár miniatűr audiograde széria a Nichicontól ami nem lenne furcsa az Auzentec-től. Ők eddig is próbáltak adni az ilyesmire, ha nem is mindig a leg okosabban. Nem biztos, hogy szilárd elektrolitosak csak mert nincs bevágás a tetejükön. A Titánium HD-n is így néznek ki és egyaltalan nem azok.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz Satyricon #12333 üzenetére

    Régen nem volt gond a drivereikkel, legalább is emlékszem az XtremeMusic-ra minden ment vele még a gyári CD-n találhatóval is, nem is értettem évekig miért siránkozik olyan sok ember. Az első XtremeMusic amit 2006-ban vettem nem torzított be max hangerőn egyáltalán, és örültem is végre megoldották ezt a gondot. Azóta megfordult egy néhány nálam és mind torzít. :D Az Xtreme Gamer Fatality Pro ami jóformán csak több RAM-ot kapott de az alap kártya alig változott elég régen polcra került, és nem tudja a Smaple Rate-et átállítani, az eredeti meghajtópogival. A sima Titánum kártyák ami szintén nem friss, múlt hónapban jutott el arra a szintre hogy gond nélkül lehet 2.1 -ről 5.1-re állítani vagy egyébre. Lehet az egyik ok az inkompatibilitás is szériák között mert több különböző helyén készülnek és néha a hardver szinten sem teljesen egyformák. Valószínű a tudatos spórolós-butítós tendencia is közrejátszik. Az ASUS kártyákat szeretik a drivereket pont ellenkezőleg.

    Anno a Creative nagyon lelkes lett amikor a PAX csomag készítője Robert McClelland elkezdett az általuk halálra ítélt hangkártyáknak drivert készíteni, meg kijavítani ingyen amit ők nekik kellet volna. Kapásból perbe is fogták törekvései elismeréseképpen, és szerencsére elég nagy zajt csapott az ügy, az ASUS meg már a küszöbön toporgott a Xonar-okkal és inkább lenyelték a békát.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz HSM #12446 üzenetére

    Nem árt azt se figyelmen kívül hagyni, hogy jelenleg világviszonylatban még mindig XP fut a Windows-ok közül a gépek 25%-án akárhogy ijjegeti őket Mikiegér a frissítés megszüntetésével. Az OpenAL alól mai napig is elérhető a hardveres gyorsítás, a gamék nagy része pedig azt használja. Inkább az kérdés van e jelentősége a jövőben mert 2009-ben már egy PC-nek 1-2%-ot jelentett sebességkülönbséget.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz HSM #12450 üzenetére

    Az XtremeGamer-nél nincs hardveres gyorsítás, ha ez van esetleg teljesen érthető hogy nincs különbség sebességben nélküle. Emiatt mindig is az X-Fi széria fekete báránya marad a teljesen megtévesztő névével. Különbség lehet inkább fejhallgató kérdése, de nem vitatható az alaplapi keshedés is sokat javult az évek alatt.

    Nekem az Open AL hangja tetszik jobban pl. Prey alól. Tudja kezelni az EAX 4.0-t is.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz Lacza_26 #12465 üzenetére

    Utánanéztem jobban a két kártyát illetően és tényleg az Audio-t utálták a hardveres gyorsítás fizikai hiánya miatt ami a CA0106 és CA0110 chipre épül. A Gamer-nek EMU20K1 chip lapul a hűtőbordája alatt és csak a driverekkel volt baja a hardveres gyorsítással, Vista alól OpenAl-el és egyes nForce chipsetekkel. Lehet ezért beszéltek le róla anno, hogy nem tudja. Elnézést, hogy terjesztem a hülyeséget :W

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

Új hozzászólás Aktív témák