Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    válasz jhony777 #675 üzenetére

    Hát a virtualdub egy elég jó kis alkalmazás. Pl. Fogsz 3db avit (fontos, hogy minden codec tulajdonságuk megegyezzen) és összerakja őket 1-be (az append funkcióval) anélkül, hpgy újra kéne renderelni bármit is a képen, így a moinősége megmarad. Vagy pl. Vegas nem nagyon akarja vinni a Lame MP3-at. videót lerendeerelem xvid-be, hangot ahgyom tömörítetlenül, virtualdubon a képet átviszem alakítás nélkü, csak a hangot tömörítem. Vagy fordítva, ha éppen úgy adódik. Így egy csomó időt és minőséget meg lehet spórolni. Ráadásul a virtualdubban alapból van egy csomó ''szűrő'' (filter). Deinterlace meg ilyesmik. Sajnos nem nagyon ismerem őket, kellene szereznem vmi teljes körű leírást hozzá. Ha valaki lát, akkor szóljon! :D Meg a virtualdub nem kényes a codecek terén. Bármit megeszik, amit csak feltelepítesz és avi-hoz való (NanDub-al pedig mpeg-ekkel lehet bindzsiszkedni). Szóval sok mindent tud, amit a Vegas nem, amikor tömörítésekre kerül a sor :D Én a vegas mellé (meg mindenkinek aki avi-kkal dolgozik) kötelezően ajánlom. A ''korongvadász csapat'' csinált is egy kis videó-tutorialt, de már nem tudom, hogy honnan rántottam le. Akit érdekel annak a gúgli a barátja :R

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés